Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, dziś mamy dla was #rozdajo z Czworo przeciw ciemności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prowadzisz drużynę czworga śmiałków, którzy eksplorują rozległe podziemia, wygenerowane za pomocą rzutów kością, by wytępić ukryte tam bestie i przeżyć, wracając z należną im chwałą oraz złotem i artefaktami. Z misji na misję twoi bohaterowie będą coraz potężniejsi, zdobywając doświadczenie i ekwipunek. Ich zadaniem jest pokonać okrutnego władcę podziemi lub zginąć bohaterską śmiercią.

Gra książkowa Czworo przeciw ciemności powstała z myślą o rozgrywce jednoosobowej: tylko ty i drużyna twoich bohaterów kontra generowane losowo podziemne korytarze, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zabawie wzięło udział więcej osób.

By zgłębić się w ten fantastyczny świat pełen przygód, poza książką, potrzebujesz tylko jednej sześciennej kości do gry, ołówka i kartki papieru, około godziny wolnego czasu oraz wyobraźni.

Wystarczy, że:
1. Zostawicie plusa
2. My w przyszłym tygodniu wybierzemy jednego zwycięzcę z plusujących, który otrzyma Czworo przeciw ciemności! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zwycięzcę zawołamy w komentarzu pod tym wpisem.

#grybezpradu #gryplanszowe #gry #ksiazki
foxgames - Mirki i Mirabelki, dziś mamy dla was #rozdajo z Czworo przeciw ciemności (...

źródło: comment_1644403510hwJbHeIuiDPXdz2jER11g6.jpg

Pobierz
  • 14
@Barder: Wydaje mi się że tam wybierasz postacie spośród kilku dostępnych. To już jest regrywalność. Do tego przecież możesz podejmować różne decyzję. Dochodzi też wariant rzutów kością który pokazuje co Cię spotka w danej komnacie/korytarzu. Nie zajmuje dużo miejsca, idzie ogarnąć w podróży czy coś, albo w miejscu gdzie nie potrzeba dużo przestrzeni. Sam myślałem o tym tytule, ale ja nie mam czasu grać z dziewczyną tyle co bym chciał, a
@kugii: mylne czy nie, sam ostatnio ogarnąłem temat - zakupiony za trochę ponad dwie dychy Fighting Fantasy Puszcza Zagłady.

Grę próbuję przejść już piąty raz. Wciąga, jest to typowe fantasy. Na stronie wydawcy można ogarnąć do własnego wydruku kartę bohatera i kartę do walki. Do gry potrzebne są dwie kości k6 albo aplikacja na telefon do rzutów i ołówek z gumką.

Gra jest na tyle trudna, że czasem decydujesz się nie