Wpis z mikrobloga

Cześć!

Jakiś tydzien temu pytałem się o rady związane z moim akwarium, każdy pisał inaczej więc zrobiłem jak uważałem za słuszne.

Wymiana filtra z AQUAEL PAT MINI na EDEN501 + wrzucenie jako media filtracyjne matrixa + purigen.
Wymiana 40% wody (po podmianie woda była czystsza, jednak dopiero po kilku dniach wykrystalizowała się i teraz jest idealna)

Po 4 dniach gdy woda zaczeła się klarować i sprawdziłem parametry pozwoliłem sobie wpuścić 10 szt. razbory boreanskiej oraz 5 redchilli krewetek, wczoraj dokupiłem dwa otoski. Po wymianie wody widać że roślinki automatycznie lepiej zaczęły rosnąć.

#akwarystyka #wymianawody #zielonawoda
danek2137 - Cześć!

Jakiś tydzien temu pytałem się o rady związane z moim akwarium,...

źródło: comment_1644395337wGGzWGKl2tlkhW0iDVioe2.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@danek2137: ja miałam tyle tych krewetek, fakt, zwróciły się dość mocno na olx, ale zabawy z tym było dużo, że sprzedałam wszystkie i kupiłam amano.
Ja maksymalnie zostawiłam akwa na 4 dniowy wyjazd, miały tabletkę weekendową. Nie było większego problemu o dziwo, ryby przeżyły. Ale na dłużej już gorzej, tutaj już automatyczny karmnik potrzebny
  • Odpowiedz
@danek2137: filtr będzie porywał małe krewetki, te duże zresztą tez może. Mała krewetka jest wielkości kropki na klawiaturze komputera, wciśnie się wszędzie, nawet w pory "rzadkiej" gąbki. Musisz mieć prefiltr, możesz kupić taki siatkowany (stalowy), albo gąbkowy, coś tego typu:
https://e-krewetki.pl/wklady-filtracyjne-gabki/1574-prefiltr-gabka-8x4cm-1szt.html
30 ppi gąbka to minimum, ja bym poszukał nawet 40.

One będą żyły w filtrze, poprzyczepiane do wkładów. Serio.
  • Odpowiedz