Wpis z mikrobloga

@moria: 'Sporo wiemy'. Ale co niby konkretnie wiemy od tych japońskich eksperymentów? Wiemy jak mordować chyba tylko, reszta ' wiedzy' to mit powtarzany bezwiednie
  • Odpowiedz
@plusujemny Choćby taka wiedza ile trwa agonia przy wypadnięciu funkcji nerek, wątroby, określenie jakiegoś minimum istotnego dla przeżycia. Jak wygląda reakcja przeszczep przeciw gospodarzowi w przeszczepie allogenicznym, co jest niezbędne by jej zapobiegać (cyklosporyne odkryto 30 lat później). Nie wyjaśnię które konkretne informacje, ale nie wierzę w to, że takie szczegółowe opisy, całe opisy patomechanizmów, dane tabelaryczne powstały z samych obserwacji pacjentów. Całe badania nad pamięcią umożliwiła jedna niefortunnie okaleczona osoba
  • Odpowiedz
@Stuba To samo. Te dane są utajnione. Nie siedziałem w archiwach kongresu USA. Ale skądś wiemy ile i który płat wątroby możemy spokojnie wyciąć gdy zaatakuje go nowotwór bez strachu że pacjent zginie, że noworodkowi można spokojnie wyciąć połowę mózgu i będzie się nawet normalnie rozwijał jako dorosły. Jakie węzły chłonne, jakie narządy i w jakim zakresie można kanibalizować u pacjenta ze złośliwym nowotworem z licznymi operacyjnymi przerzutami. Samo pojęcie, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@moria: no ale faktycznie udało się z tych obozowych eksperymentów uzyskać jakieś przydatne dane czy nie? Już mnie na wykopie odsyłali do eksperymentów z hipotermią które okazały się być gówno warte, stąd ciężko mi uwierzyć uwierzyć bez źródła w to że "gdzieś kiedyś były przydatne eksperymenty w obozie, just trust me bro" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trzydrzwiowypentaptyk rpa to pierwszy przeszczep serca. Próbuję zrozumieć o co chodzi Wielka Brytania miała liczne posiadłości w indochinach i prowadziła aktywne działania wojenne na kontynencie przeciwko japonii. Musiał jej przypaść udział w "łupach wojennych" lub sama zabezpieczyła odpowiednie ośrodki badawcze, ludzi i dokumenty (ośrodki na Malajach, w Singapurze- kolonie brytyjskie). Dane te musiały przysłużyć się w kształceniu lekarzy, w badaniach. Naturalna implikacja, że to oni odnosili pierwsze sukcesy w tej dziedzinie,
  • Odpowiedz