Wpis z mikrobloga

  • 3
Berlin Kebap na szczęśliwej w Gdansku - szczególnie ostry

Dobry jest tez u Turka w Gdynia na "przedskwerku", ale jak zobaczyłem, ze panna wyciera zlew, blat i ... Wnętrz metalowych pojemników z żarciem, to już mnie tam nie zastana ...
  • Odpowiedz
  • 2
@KrolAniolow w trójmieście jest dość ciężko o dobrego kebsa, od siebie bym polecił sakhwata na opolskiej ale wiem że mają nie równy poziom, zwłaszcza teraz w zimę, w sezonie jest całkiem niezły
  • Odpowiedz
@Season6: moim zdaniem za dużo pieniędzy inwestują w reklamę a za mało w dobrej jakości składniki wszędzie ich pełno a jak się opinie zobaczy to mało apetycznie ich Dania wyglądają
  • Odpowiedz
@magiol: dobrze wiesz co to znaczy. Zmiane jadłem raz po otwarciu, sakhawata kilka razy i nadal czasami wracam, bo mam blisko. Sakhawat ma po prostu kule mocy xD, zwykly, tani kebs. Zmiana jak ten pierwszy raz jadłem to była spoko ze względu na własne mięso. To co było na minus to stosunek ceny do wielkości kebsa. Polecanie sakhawata jako dobrego kebsa to beka totalna xD. Zmiana była po otwarciu przez chwilę
  • Odpowiedz
  • 1
@implossive "Sakhawat ma po prostu kule mocy xD, zwykly, tani kebs" to wystarczy.

Ale polecanie zmiany czy kulta to jest dopiero beka mocna bo jest gorszy zdecydowanie od sakhwata a jeszcze kosztuje miliony xD i tak sie kreci interes na wykopkach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@magiol: no kult to gówno xD, dawałem szanse dwa razy, zero mięsa itd. Zmiana po otwarciu był spoko, ale drogi i mały, ale smakowo był git. Szkoda w takim razie ze sie #!$%@? tak szybko. Eh, jak ja bym chciał tutaj coś w rodzaju Big Daddy z Kwidzyna, albo jakieś Sapko z wawy
  • Odpowiedz