Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Dla zdesperowanych a zręcznych : grafika za 100$ około, o mocy przewyższające rx580
AMD R9 Nano w wersji data center

Karta ma 4GB vram, JEDNO wyjście Display port pod śledziem (trzeba usunąć śledzia lub wyciąć w nim otwór na wtyczkę), wymaga zasilania pcie 8pin i KONIECZNIE dorobienia aktywnego chłodzenia jaką turbinkę

https://www.wstore.sk/amd-radeon-instinct-mi8/
Z kodem MIYCONST30 cena spada znacznie
Można brać na fakturę EU NIP.
Wysyłka darmowa

#pcmasterrace #gpu #kartygraficzne #cebuladeals
  • 55
@Zarys: karta bezproblemowo się odpaliła na oryginalnym biosie, testowałem na gtav i pomimo throttlingu do 300mhz ze względu na temperaturę, gra działa bez przycinek na full, po wrzuceniu biosu system zaczął mi działać jak na dysku ata, co się okazało chłodzenie karty po wyjęciu śledzia opadło i zaczęło dotykać radiatora od ssd przez co miałem spory throttling na nim, dual bios również działa
@pan_warell: @pykpyk: @Zarys: @Zarys: @Igor_x: U mnie podobnie.
Karta wygląda na nówkę - nawet jeszcze folie ma nieściagniętą (tylko wyciętą w miejscu gdzie naklejka z serialem nałożona. Zero śladu kurzu, zero śladów na śrubkach że było zdejmowane chłodzenie (i plomba amd na 1z4 śrubie głownego radiatora), dual bios działa (można sobie jednego sflashować na próbę biosem R9Nano https://www.techpowerup.com/vgabios/183161/amd-r9nano-4096-160212 - po przełączeniu przełącznika i restartcie wstaje na biosie
hrumque - @panwarell: @pykpyk: @Zarys: @Zarys: @Igorx: U mnie podobnie.
Karta wygląd...

źródło: comment_1644516151UucVAqwhdMZejTXnFulF02.jpg

Pobierz
@norbixon123: jeśli piszczą, to zwrot. Płaciłeś kartą? Można opłacić karta przez PayPal. Choć PayPal, także już nie jest taki skory do zwrotów. Ale to nadal lepiej, niż kartą, czy jakimś blikiem, gdzie nie ma żadnej ochrony przy tym ostatnim.
@Igor_x: No ten Mi8 to jest właśnie R9nano, tyle że w wersji serwerowej-datacenter - ma tylko jedno wyprowadzenie DisplayPort (w dodatku ukryte za śledziem) i nie ma własnego wentylatora (w serwerze - miały go chłodzić wentylatory serwera).

Z racji serwerowej - nie musiał nigdy wyświetlać BIOSa - więc nie ma zgodności z UEFI, pod windowsem ci się zaświeci dopiero jak windows wstanie. Można to zmienic - zmieniająć bios na wersję R9nano
wam tez cewki piszcza?


@norbixon123: owszem, zmiany obciążenia słychać, jak kartę mam w płycie luzem na biurku, 30cm od ucha, bez żadnego niczego. I chłodzone jest to pasywnie (jeszcze). Jak się wstawi do komputera, zamknie, jakiś wentylator będzie troszkę szumiał, to będzie spokój.
Miałem kupić wczoraj, jednak dopiero teraz kupiłem przez PayPal z podpiętą kartą. Wyszło 487zł. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zarys: turbine mam ze starego della small form factor i ma PWM normalny. Wtyczkę przejściówkę sobie sam zrobiłem - gniazdo to któryś jst- ponout do dnalezienia. W idle stoi, przy 30% lekko szumi
Przejściówki jeszcze nie robiłem, z srebrnej taśmy na szybko duct ulepilem do testu , bo przewód zasilania trochę przeszkadzam
@Zarys: @Igor_x: @JoeBlade: Tak dla potomności - karta nadal działa, i działa świetnie.
Doczepiony profesjonalnie ma wentylator z starego padniętego GTX260 - kupione za parę zł na olx.


Wtyczka wentylatora - pasuje. PWM regulacja - działa. Temperatury -w spoczynku ~40'C, w stress test dochodzi do 67-69'C czyli elegancko, a wentylator nawet do połowy się nie rozpędza jeszcze.

Displayport - działa. Działa również DP++ czyli duble-mode czyli pasywne przejściówki z
hrumque - @Zarys: @Igor_x: @JoeBlade: Tak dla potomności - karta nadal działa, i dzia...

źródło: comment_1646952624rJLtOs5vn5vueEaaXyfDTU.jpg

Pobierz