Wpis z mikrobloga

Jako, że wpadł mi w ręce box, chcę dokupić jakiś Atomizer. Zastanawiam się nad RTA, do tej pory używałem Atomizera z wymiennymi grzałkami pnp. Tu pojawia się kilka pytań.
1. Jaki Atomizer RTA jest godny polecenia, zależy mi aby miał pojemność w okolicach 5 ml?
2. Co ile kręcić i wymieniać grzałkę?
3. Czy zwykły drut oporowy spełni swoje zadanie?
4. Czy w ogóle warto przesiadać się z parowników na gotowe grzałki na parowniki RTA?
5. Single czy dual coil?
#epapierosy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Z single coilem z taką pojemnością może być problem. Polecę Aromamizer Plus V2 i Aromamizer Supreme V3, co prawda są na duala, ale można dokupić bazę na singla (i mesh). Zestawy Advanced od razu mają wszystkie 3 decki.
2. Aż nie zdechnie. Mam grzałki, których używam od prawie roku i jedyne co z nimi robię to wymieniam watę. Po prostu co jakiś czas wywalasz watę i przepalasz grzałkę.
3. Kanthal, SS
  • Odpowiedz
@tyronedidnothingwrong: @NieUmiem: +1 Dla Aromamizer Supreme V3, mialem wcześniej V1, uszkodziłem decka i stwierdziłem, że biorę V3 bo bardziej się opłaca. Fajny i prosty do budowania tank, chociaż nie ma w środku zbyt dużo miejsca.
W podstawowej wersji dostaje się właśnie wersje na single coil, brałem z cigabuy (EU), ale widzę, że teraz nie mają niestety.
  • Odpowiedz
@NieUmiem:
1. Juggerknot MR, niestety jest drogi i pewnie ciężko go teraz dostać, ale mała szansa że znajdziesz coś lepszego. Jak chcesz czegoś tańszego, to najlepszy z tych, których próbowałem będzie Kylin Mini v2. Możesz poszukać też Eclipse RTA, nie używałem go, ale zbiera dobre recenzje.
2. Gdy smak sie pogorszy.
3. Do mtl-a się nada. Do dtl-a najlepiej wziąć jakieś fused claptony albo alieny, moim zdaniem najlepiej 3x28.
4.
  • Odpowiedz
@micw921: ad.4: Dobry parownik RTA z dużym setupem na 2 grzałki potrafi być bardziej liquidożerny niż parownik na gotowe grzałki. Plusem jest to, że zakładając jedną grzałkę, odpowiednio dobierając drut, moc liquidu i moc na drucie można to zużycie mocno ograniczyć.

@NieUmiem: 2. Czasem możesz się wspomóc zaświeceniem w komin i wizualną oceną stanu grzałki. Jak na drucie się zbiera taki czarny zwęglony osad, albo wata zmienia kolor
  • Odpowiedz