Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3000swin: chodzi o rozjechany obraz?
Jeżeli tak to zapewne naprężenia związane z nagrzewanjen się bebechów na start sproboj podkleic taśmę matrycy do shielda i zobaczysz czy będzie to samo

Ewentualnie jezi to telewizor który masz x czasu sprawdź czy gdzieś nie ma termopadow na najważniejszych komponentach, 4k dość mocno potrafi nagrzać komponenty dekoder, sterownik
@Adiif1: tak rozjechany obraz... jakiś magik z indii w podobnym TV zalepił kilka pinów w jednej z taśm i podobna usterka ustąpiła. Nie wiem czy robił to samo co sugerujesz? Podkleić całą taśmę bez zaklejania jakichkolwiek pinów?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@3000swin: jeżeli wiesz co to za pony i za co są odpowiedzialne zrób to
Tylko UWAGA jeżeli jest to bezpośrednia taśma sygnałowa uważaj bo tam jest zapewne również podświetlenie i takie 12-24v jak poleci na dekoder to zobaczysz tylko błysk matrycy

Na start taśma malarska
Kontakt w spreju mała puszka starczy
Miękki pędzelek może być różowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyciągasz taśmę kropisz tam kontaktem, pędzelkiem przejeżdżasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3000swin: zach-pom także kawałek drogi
Jeżeli nie masz dwóch lewych rąk i odrobinę czasu zrobisz to sam
Ewentualnie na kamerce mogę Cię pokierować jeżeli nie czujesz się na siłach
Jest to wiele prostsze niż rozebranie laptopa czy komputera stacjonarnego :)
@Adiif1: spoko zbiorę się, dzięki, powiedz mi jeszcze jeśli wiesz z doświadczenia czy ta taśma jest przyciskana zazwyczaj jakąś klamrą otwieraną do góry? Kiedyś podobne wsuwałem ale tu tak chyba nie będzie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@3000swin: tutaj może być tak naprawdę różnie albo wtyczka w oplocie z shieldem lub kilka taśm właśnie wciskanych w slot ( slot teoretycznie będzie miał blokadę w postaci plastiku który musisz podnieść deliakatnie do góry )
Na moje oko będzie właśnie to w oplocie jest to już technologia jak w laptopach gdzie jest kabel sygnałowy

Inne taśmy Cię nie interesują
Interesuje Cię tylko matryca ewentualnie sterowniki od matrycy
Zasilanie zostawiasz w