Wpis z mikrobloga

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: to nie jest takie proste. Potrzebujesz anteny MIMO.
LTE jest nadawane w kilku pasmach, więc musisz zobaczyć w jakim nadają nadajniki w twojej okolicy i ustalić z którym się łączysz/masz najlepszy sygnał. Dopiero dobierasz antenę na określone pasm
Nie jestem specjalistą
  • Odpowiedz
Jak przyjdzie to patrzysz gdzie masz odbiornik i tak ja ustawiasz w stronę odbiornika i jazda


@bysiiu: przy technologiach od LTE/4G itd - to tak już nie działa, realnie gadasz równocześnie z kilkoma stacjami, stąd agregacje prędkości itd, więc ustawianie się precyzyjne "na silny sygnał z jednego BTSa" paradoksalnie pogarsza jakość pracy sieci...
  • Odpowiedz
realnie gadasz równocześnie z kilkoma stacjami, stąd agregacje prędkości


@hrumque: jesteś pewien? Z tego co wiem to połączony jesteś z jadną stacją, ale możesz łączyć się na różnych częstotliwościach jednocześnie.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: do wifi masz inne, zapewne wbudowane anteny.
W przypadku LTE nie łączysz się z wieloma nadajnikami a jednym. Jeśli BTS ma więcej jak jedna częstotliwość to możesz je zaagregować. Pod warunkiem, że BTS jak i twoje urządzenie na to pozwolą.
Osobiście mam #!$%@?łeja B535, do tego antena kierunkowa. Mam tylko jedną antenę z jednym wtykiem. Bez problemu agreguje 2 pasma (1800+2100). Z anteną mam ok. 90Mbps a bez ok.
  • Odpowiedz