Wpis z mikrobloga

@nitrovski30000 oprócz dreszczy, to takie objawy daje angina (choć ona chyba też wywołuje gorączkę, więc dreszcze też mogą wystąpić). Jak spojrzysz w lustro, powiesz "AAA" i zobaczysz zaczerwienione gardło (a może i ropne naloty - żółte takie) to może być to. Leczy się to antybiotykami i nie jest to coś, co można olać - może mieć nieprzyjemne przerzuty. Miałem wielokrotnie jako dzieciak, od wielu lat już nie. Zawsze antybiotyk, inaczej się nie
@nitrovski30000 nic nie da się przełykać wtedy, nawet śliny


Byłem wczoraj u laryngologa i wykluczył anginę. Mam mocno zaczerwienione gardło i dreszcze, ale bez gorączki. Problem w tym, że tak mnie to nadupca, że nie mogę nic jeść... Podejrzewam, że to może być korona, ale test dopiero w poniedziałek robię :(
@jestem_pingwinem Też mi się wydaje, że to angina. Nie mam ani kaszlu, ani kataru, ani gorączki, tylko masakryczny ból gardła, drapanie w gardle i dreszcze. Dzięki w takim razie za pomoc. Dziś dopiero 1 tabletkę antybiotyku wziąłem, więc pewnie tak szybko mi się nie poprawi, ale zobaczymy :)
@nitrovski30000: ja tak miałam, ale to był ub. rok, lekarz ani mi nie chciał dać żadnego leku, ani testu (wtedy tak nie testowali). W końcu jak mi wywaliło gorączkę itd. to miałam test - pozytywny. Nie mogłam z 2 tygodnie nic jeść, mówić itp.