Wpis z mikrobloga

  • 19
516 + 1 = 517

Tytuł: W pułapce niepokoju
Autor: David A. Carbonell
Gatunek: poradniki
Ocena: 10/10
ISBN: 9788323342939
Tłumacz: Maria Moskal
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron: 240
Ocena 10/10, albowiem książka obiecuje pomoc dla osób z problemem niepokoju i obietnicy absolutnie dotrzymuje :)!

Oto kilka naprawdę mocnych plusów tej pozycji:
+ przyjemny język (książka napisana jest z myślą o przeciętnym odbiorcy, który para się z niepokojem),
+ dużo metafor (które w obrazowy sposób wyjaśniają bardziej złożone zagadnienia),
+ dużo przykładów (dzięki historiom pacjentów jesteśmy w stanie poczuć ich problemy i również zobaczyć siebie z innej perspektywy),
+ konkretna pomoc (autor tłumaczy jak należy walczyć z niepokojem, żeby wygrywać oraz daje konkretne rozwiązania i narzędzia, by nam w tym pomóc),
+ w książce są ćwiczenia, które można wykonywać, żeby mieć z lektury więcej pożytku,
+ zdrowe poczucie humoru autora.

Dodatkowo ogromny plus za konstrukcję książki, co zawsze(!) bardzo sobie cenię:
+ najpierw zdefiniowany jest problem, aby go następnie szerzej omówić,
+ później autor pokazuje nam jak należy postępować z niepokojem,
+ a potem dostajemy konkretne recepty i narzędzia :)

Słuchajcie, nie będę owijał w bawełnę - przez około ostatnie pół roku różnie u mnie w życiu bywało. Jednym z tematów, które mi przez ten czas towarzyszy(ł) to właśnie niepokój. Potrzebowałem czegoś, co pomogłoby mi siebie zrozumieć i pozwolić pracować z wyzwaniami życia. Ta książka mi to dała. Naprawdę serdecznie zachęcam do zapoznania się z lekturą "W pułapce niepokoju".

Polecam każdemu (nawet jeśli nie macie problemów z niepokojem), a szczególnie osobom, które:
- ciągle się zamartwiają z różnych powodów (czasami bardzo błahych i/lub abstrakcyjnych... albo z powodu zagrożenia jakiejś choroby),
- ciągle martwią się o przyszłość,
- odczuwają permanentny niepokój i żyją w trybie "zaraz stanie się coś strasznego",
- osobom cierpiącym na OCD jak i Zespół Lęku Uogólnionego
- osobom mającym problemy ze snem (budzenie się w nocy, niemożliwość zaśnięcia itd.)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #psychologia #poradnikibookmeter
thus - 516 + 1 = 517

Tytuł: W pułapce niepokoju
Autor: David A. Carbonell
Gatunek: p...

źródło: comment_1643912686ndVjUkTiIZEzNACLdiYl2V.jpg

Pobierz
  • 1