Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem,

po dłuższej przerwie wreszcie zaczęło się coś dziać w temacie perfumowych nowości - swoje portfolio w najbliższym czasie poszerzać będzie rozpoznawalna i lubiana na tagu marka Essential Parfums, znana najbardziej z uginającego się pod ciężarem swojego spektakularnego sukcesu Bois Imperial tudzież mniej znanych, ale wciąż wartych poznania Divine Vanille czy Rose Magnetic.

Po wetywerii, bergamotce, wanilii czy róży, ta młoda, niszowa, francuska marka pochyli się nad składnikiem, który zawsze wprowadza mnie w dobry nastrój i nie pozostawia obojętnym na swoją orzeźwiająco-musującą, owocową słodycz - chodzi rzecz jasna o figę, która wkradła się również do nazwy nowego zapachu - Fig Infusion.

Nuty według parfumo:
- nuty głowy: figa, mandarynka
- nuty serca: frezja, kwiat pomarańczy, herbata cejlońska
- nuty bazy: drzewo sandałowe, cedr, benzoina

Nosem odpowiedzialnym za Figową Infuzję jest Nathalie Lorson. Czego możemy się spodziewać, zerkając na perfumową piramidę? Smakowitej, soczystej bomby owocowej w otwarciu, po którym osobiście obiecuję sobie najwięcej - mandarynka w połączeniu z figą może dać nam niezwykle dobrą, beztroską kombinację, idealną na wiosenno-letnie dni. Białe kwiaty i dotrzymująca im kroku nuta herbaty mogą zaowocować subtelnymi, nieco kobiecymi niuansami (zwłaszcza frezja i kwiat pomarańczy, typowe raczej dla damskich perfum), aczkolwiek nie sądzę, by odebrało to kompozycji lekkość i radosność. Ciepłe i stonowane nuty drzewa sandałowego i cedru, uzupełnione przez żywiczną benzoinę wydają się być perfekcyjną kropką nad "i" w tym zapachu.

W Fig Infusion wypatrywać można kolejnej ciekawej kompozycji od Essential Parfums, naturalnej, lśniącej od kwiatów i kuszącej skosztowaniem urokliwego, figowo-mandarynkowego duetu. Myślę, że to zapach bezwzględnie mający potencjał na sukces rozbiórkowy (pewnie też i sprzedażowy). Kto wie, może w najbliższym czasie niektórzy amatorzy figowych nut przerzucą się z Fico di Amalfi (skądinąd przepięknej kompozycji, której kulą u nogi są dramatyczne parametry) na Fig Infusion?

A Wy, co sądzicie o nowości od autorów Bois Imperial?

#perfumowenowosci

#perfumy
TetraHydroCanabinol - Cześć i czołem,

po dłuższej przerwie wreszcie zaczęło się co...

źródło: comment_1643898323Lr7s1yP5le01sHhBBL7B5a.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@TetraHydroCanabinol: brzmi interesująco (ʘʘ) również liczę na fajnego figowca, a z mandarynką to już w ogóle brzmi mi idealnie (Mandorlo di Sicilia to mój ulubieniec z serii Blue Mediterraneo). W związku z czym - wyczekuję rozbiórki z niecierpliwością ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz