Wpis z mikrobloga

Za uslugi wykonane dla klienta z USA w styczniu otrzymuję 10 marca Purchase Order, a 15 marca przelew. Za uslugi z lutego w kwietniu itd. Kiedy mam wystawiać fakturę? Zwykle robię to między 10 a 15 dniem miesiaca, kiedy znam juz konkretna kwote z Purchase Order, bo zdarzaja sie roznice wzgledem moich obliczen rzedu kilkunastu dolarow. Czy moge wystawic fakture juz w lutym i pozniej jakos skorygowac kwote? Kiedy korygowac i jak?

#podatki #jdg #nowylad
  • 7
@maci3j: do tego możesz użyć takich rzeczy jak:
-data wystawienia faktury
-data sprzedaży

fakturę możesz wystawić do 15dnia po miesiącu w którym była sprzedaż czyli
data wystawienia 10 lutego (tego dnia tworzysz i wysyłasz fakturę)
data sprzedaży 31 stycznia

Faktura wpada w styczeń jako okres rozliczeniowy

Do księgowości polecam Infakt :)
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe link ze żniżką
@zibizz1: no ok, a co z niezgodnością kwoty między fakturą a PO/przelewem? Będę musiał wystawić fakturę korygującą czy mogę wyrównać przy okazji wystawiania FV w kolejnym miesiącu lub jeszcze dalej?
@maci3j: ale skąd ma być niezgodność? Czy ja dobrze rozumiem że 10 dnia miesiąca dostajesz informacje ile ci przeleją 15 dnia miesiąca? Fakturę wystawiasz jak już wiesz ile będzie
via Android
  • 0
@zibizz1 dobrze rozumiesz. Rozbieznosci wynikaja z tego ze jest to przeliczane za minute materialu wideo i czasami poczatkowo sie wyswietla w systemie konkretna kwota, a na rozliczeniu wychodzi roznica kilku sekund w jedna albo w druga strone. Przy kilku zleceniach robi sie czasami roznica kilkunastu dolarow
@maci3j: no to wystaw fakturę jak już wiesz ile dokładnie będzie, 10-15 lutego wystawiasz fakturę z datą sprzedaży z ostatnim dniem stycznia (wtedy kiedy dostarczyłeś usługę). Taką fakturę rozlicza się w styczniu czyli do 20 lutego płacisz podatek dochodowy jeśli masz miesięczne zaliczki.