Wpis z mikrobloga

8419-2,5=8416,5

Bic, plecy, barki - w takiej kolejności, dobry pomysł? Czytałem, że najlepiej zacząć od dużych partii (tu plecy), a potem mniejsze - biceps. Ostatnio przy takim treningu po plecach nie miałem już siły dźwigać zadowalających ciężarów trenując biceps, więc dziś odwróciłem kolejność i było o wiele lepiej.

#roknasilowni #silownia
  • 9
  • Odpowiedz
@HellDweller: zależy jak ćwiczysz, jak #!$%@? splitem to normalne, że nie będziesz miał siły na pompę bicepsa xdziesiąt kolejnych serii przy twoim wytrenowaniu ( podejrzewam znikome). Plecy, barki, biceps jak najbardziej. Popatrz

Wklej ten swój trening, bo na kilometr czuje przeładowanie objętością. Jaki staż?

Podciąganie

Pushpress ( wyciskopodrzut )

Wiosłowanie

Unoszenie hantli bokiem / ew coś na tył

Marwy Ciąg

+ coś na biceps

albo

wyciskopodrzut

wiosłowanie

martwy ciąg

Nie wystarczy?
  • Odpowiedz
@HellDweller: Małe partie nie potrzebują dużej objętości treningowej. Dużo ciężkich serii na duże partie, biceps, triceps zadowoli się tym co dostanie później.

Trenując bica przed plecami, zmniejszasz efektywność treningową dużej partii (przy plecach pracuje biceps), od której masz największą odpowiedź hormonalną.

Jednym słowem - katujesz biceps przed plecami, zrobisz #!$%@? plecy - osłabisz odpowiedź hormonalną - biceps nie urośnie Ci tak bardzo, jakbyś ćwiczył na początku plecy.
  • Odpowiedz
a ja czytałem, że tę partię którą się chce mieć w priorytecie można dawać na początek ponieważ na początku kiedy mamy najwięcej siły zrobi się dla tej partii najlepszy trening.
  • Odpowiedz
@HellDweller: Chcesz dźwigać ciężary czy trenować mięśnie? Jeżeli z jakichś przyczyn chcesz podnieść wynik siłowy w uginaniu przedramion, to robienie bicepsa na początku na małej ilości powtórzeń i dużym ciężarze jest jak najbardziej spoko.
  • Odpowiedz
@youngho:

Idąc tym tokiem rozumowania, jeżeli komuś zależy na bicepsie i zacznie go robić jako pierwszy, to potem nie starczy mu sił na zrobienie pleców ponieważ biceps, który jest mięśniem wspomagającym będzie już zajechany.
  • Odpowiedz
nie przesadzajmy, że nie starczy mu sił na zrobienie pleców, zrobi trening pleców ale na pewno słabej niż by były one na początku. Po to jest w końcu priorytet.
  • Odpowiedz