Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zleciłem majstrowi wykonanie łazienki w tym odpływu liniowego. Wchodzi w czwartek. Pytałem czy kupić beton na wylewkę, bo wiem że trzeba zrobić spadek. On powiedział że zrobi go na kleju. Teraz pytanie - da się to zrobić czy fachowiec nie zna się na rzeczy? Prysznic jest na krótszej ścianie łazienki z szybą 120cm bez drzwi.

#budujzwykopem
  • 18
@Marshall1337 ogólnie to jak obserwuję to powszechna praktyka, nawet jak gadałem z różnymi fachowcami to na taką wąska dziurę jaka zrobi i pewnie potem na to płytki idą to bez problemu może dać klej, u siebie takie wąskie szpary resztką tynku zalepialem. Stawiam że zależy mu żeby szybko wyschło, jak się martwisz to kup mu zaprawę naprawcza do posadzek dosyć droga ale ultra szybko schnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keltan: to mnie trochę uspokoiłeś. A skorzystam jeszcze i Cię zapytam - spadek powinien być na całej długości ściany, czy tylko 120 tak jak się kończy ścianka?
Jak się maskuje ten spadek? Widziałem takie listwy spadkowe, ale mój majster nic o tym nie wspominał.
@Marshall1337 żeby nie było, nie jestem żadnym ekspertem, właśnie z żoną chatę wykańczamy i po prostu jedyne co wiedziałem to z tym zaklejaniem dziur i co mi różni fachowcy mówili, bo kleiłem na podłodze po rozoraniu przez elektryków, co do kolejnego pytania nie doradzę bo nie mam pojęcia ( ͡º ͜ʖ͡º)
On powiedział że zrobi go na kleju. Teraz pytanie - da się to zrobić czy fachowiec nie zna się na rzeczy


@Marshall1337: jezeli posadzka pod prysznicem jest juz wylana i trzeba zrobic spadek to bedzie musial podniesc miejsce pod prysznicem. Dlaczego zazwyczaj albo sie tam wylewki i pozniej robi sie spadek albo skuwa sie wylewke i wylewa ze spadkiem
@Marshall1337: no tak jak napisalem, druga opcja jest tez skuwanie, ale klejem takiej dziury nie zaklei :D kazdy klej ma w dokumentacji maksymalna grubosc warstwy i chyba jest to kilka cm max.
@Marshall1337 odpowiem jako glazurnik. Spadek musi być min 1.5 % na metr. Ja najczęściej stosuję 2 %. Żeby osadzic odpływ należy odkuć spory fragment, osadzic odpływ, podpiąć go na sztywno (zadne harmonijki), zalac betonem szybko sprawnym. Na pozostałej części posadzki można wyprowadzić spadek frezujac go. Klej nie nadaje się do wyprowadzania spadku. Po wyschnięciu betonu gruntujemy posadzkę. Po wyschnięciu gruntu robimy hydroizolacja w dwuch warstwach. Wokół odpływu do uszczelnienia uzywamy manszety(najszczesciej dostarczonej