Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@The_Joker: no ja wiem, ale muszę zaprojektować i druknąć albo wyciąć z alu mocowania wózków do osi, a jak się mam za to zabrać...to z endera nic nie zostanie.
Tak jak z mojej 3ki. Tak zamotałem z modami, zmiana ramy, że z oryginału zostałby zasilacz (bo stół na 230v to zasilacz dla reszty - obojętny). Więc zebrałem te wszystkie części pozostałe z tuningu, dodałem jakiś lepszy zasilacz, i ... złożyłem z
@The_Joker: też sprytnie, ale... jakoś nie mogę do tych wałków się przekonać, bo bardzo traumatycznych poszukiwaniach wieloletnich, takich wałków - by trzymały parametry średnicy, były proste a nie banan, i gładkie.
Jak wałek miał gładkość ok (jak lustro) - to średnica taka, że łożysko młotkiem wbijać, albo lata luzem
Jak wałek miał rozmiar ok, że wszystkie posiadane łożyska raczyły na nim jeździć - to albo krzywy jak banan, albo gładkość satynową...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@The_Joker: jak jakieś 15 lat temu małe CNC budowałem to przerobiłem z 10 dostawcow i beznadziejnych prętów fi8 i 12 miałem tyle że plantacje pomidorów sadzić tylko... Jako kijki by sie nadawały. Najlepsze że niektóre , nim zdarzyła reklamacja być rozpatrzona - potrafiły zardzewieć ;)
Albo wałek utwardzany, z 60hrc sprzedawca reklamuje, a wziąłem i pocielem go brzeszczotem w ręce...
@hrumque: Ja mam boki fi16, a hotend teraz będzie się trzymał na dwóch fi10. Jedyne na czym się przejechałem to łożyska - niektore ladnie gładko chodzą, inne stawiają opór więc biorę zawsze na zapas:)
@hrumque: Patrząc po wydruku to sporo zabawy cię czeka mireczku z ustawianiem i modowaniem tej drukarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodanie tego extrudera i zrobienie direct drive na pewno mu pomoże. Od siebie bardzo polecam zainteresować się klipperem i jego dobrodziejstwami. Input shaper (+ akcelerometr za dychę) robi świetną robotę. Jakie przyśpieszenie masz ustawione teraz na tej drukarce?
Patrząc po wydruku to sporo zabawy cię czeka mireczku z ustawianiem i modowaniem tej drukarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sensie, że coś jest źle?
To wydruk "na pałę" po szybkości, bo dziecko torów do duplo zachciało skrzyżowania. Jak trzeba bardzie artystycznie, to też drukuje znośnie (chyba) - pic rel

Dodanie tego extrudera i zrobienie direct drive na pewno mu pomoże.

@Hexus: Niby tak, ale jednak ...
hrumque - > Patrząc po wydruku to sporo zabawy cię czeka mireczku z ustawianiem i mod...

źródło: comment_1643752111QFoUUr0kkkIUYigdvBEk6e.jpg

Pobierz
RPi praktycznie wszystko oprócz jedynki i pierwszej wersji zero się nada. Jak chciałbyś użyć kamerki to lepiej coś mocniejszego 3 albo 4. U mnie na 8 bitowym 1.1.4 i na 32bit stm32 4.2.7 działa bez problemu. W klipperze za pomocą kilku komend ustawisz i skompilujesz sobie firmware do wgrania na płytkę, gotowe configi do poszczególnych płytek są na ich githubie jeśli dobrze pamiętam. Do modowania masz spore pole do popisu, możesz użyć