Wpis z mikrobloga

@MichaelAngeloo: już próbowałem kilku metod. "Burrito" z ręcznika czy nagradzanie słonecznikiem nie bardzo działa. Z ręcznika Maciek się wyślizguje, a słonecznik zabierze i #!$%@? zaraz. Najczęściej robiłem tak, że zakładalem rękawice bramkarską i wtedy obcinałem, ale skubany teraz za nic w świecie sie do mnie nie zbliży gdy podchodzę z rękawicą. Jest jeszcze opcja pojechać do weterynarza i poprosić żeby to zrobił, ale po 1. szkoda mi hajsu na coś co
@MichaelAngeloo: no ścierają i pazury i dzioby. Głównie na drzewach czy kamieniach. Dlatego ważne by w domu papug miał naturalne żerdzie i dostęp do sepii. No ale to nie zawsze wystarczy, bo nie zmusisz papugi do tego żeby siedziała na patykach w klatce czy żeby żarła sepie. I o ile dziobem szurają o wszystko w pobliżu i tego pilnować raczej nie musisz, o tyle pazury czasem urosną zbyt długie i trzeba
@Janusz_z_Rivii: bo gdy są za długie i zaczynają się zawijać to niewygodnie im się chodzi i zahaczają nimi o podłoże. Pare razy sie zdarzyło tak, ze Maciek mi po koszulce chodził i utknął, bo sie pazur zaplątał o koszulke. Papug w skrajnych przypadkach może sobie nawet zwichnąć łapę gdy zacznie się w takiej sytuacji miotać. Jak już są bardzo długie to nawet ciężej im się siedzi na żerdzi. Wyżej napisałem, ze
@Michael_Scott: Mi kiedyś Cezar poleciał na rozgrzany garnek (moja nieuwaga, zawsze towarzyszył w kuchni przy robieniu obiadu i zawsze grzecznie siedział, a tamtym razem coś mu odbiło). Obyło się bez żadnych kontuzji, ale trzeba mu było sprawdzić łapki czy się nie poparzył. Fizycznie wszystko było okej, ale trauma była taka, że dwa tygodnie nas atakował jak ktoś się do niego zbliżył. Na szczęście potrzeba czułości wygrała
@Jarem12: jak w starym mieszkaniu łaziłem z papugami wszędzie to w kuchni im zawsze dawałem troche jedzenia na blacie żeby tam siedzieli i nie szli w kierunku kuchenki. Raz mi się zdarzyło, że Maciek sobie przyleciał na brzeg patelni i od razu odleciał bo chyba zczaił od razu, że gorące XD Na szczęście tez sie nic nie stało, później sie dowiedziałem, że teflon z nagrzanej patelni jest szkodliwy dla papug i