Wpis z mikrobloga

@Piwniczny_haker: ech, a miałem rakiety w kosmosie wysyłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od dawna mówię, że jest bardzo skuteczny sposób na bezkrwawą, a nawet bezczynną rewolucję. Starczy aby wystarczająco dużo ludzi przestało całkiem płacić podatki.
  • Odpowiedz
Starczy aby wystarczająco dużo ludzi przestało całkiem płacić podatki.


@szpongiel: i właśnie dlatego podatki płaci pracodawca, korporacje mają gdzieś czy masz demokrację czy totalitaryzm, póki kasa się kręci nie kiwną palcem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kajtosz: wiesz, Elon to mówi z pozycji przedsiębiorcy. Ale owszem, korporacje to obecnie akurat aktywnie pomagają budować totalitaryzm. Ba, właściwie to są (będą) głównymi architektami tego totalitaryzmu tym razem.
  • Odpowiedz
Starczy aby wystarczająco dużo ludzi przestało całkiem płacić podatki.


@szpongiel: To jest tak skrajnie fantastyczne urojenie, że trudno jest mi wyobrazić sobie bardziej NIEskuteczny sposób na protest. Namów chociaż JEDNĄ (1) osobę na jednorazowe niezapłacenie podatków - powodzenia. Konsekwencje tego są niezwykle poważne i absolutnie nikt tego nie zaryzykuje (chyba, że gówno konkretnie uderzy w wiatrak, np. wojna wybuchnie czy coś). Jak Elona szanuję ogólnie, tak tutaj wysrał populizm pierwszej
  • Odpowiedz
@Piwniczny_haker jak świat światem i istnieją państwa, władcy Zawsze ściągną podatki. Nieuniknione jak śmierć. Jak elon nie zapłaci to oszczędzi dla siebie miliony dolarów i guzik mu się stanie (zresztą już to robi jak i inni milionerzy) jak prosty obywatel nie zapłaci to oszczędzi parę tysięcy i dostanie wiele lat pierdla i jeszcze zedrą z niego kasę. Nawet Capone siedział nie za mafię a za podatki. Jeżeli myślisz że państwo nagle
  • Odpowiedz
@Piwniczny_haker: po pierwsze fejk, bo z tego co pamietam odpisał "vote them out"
po drugie, najlepsze IMO to wszedzie płacić gotówka, za kazdym razem jak ide do fryzjera/restauracji itd płace gotówka. Nie mam problemu z płaceniem normalnych podatków, ale po pierwsze w tym kraju praca jest absurdalnie wysoko opodatkowana, a po drugie lepiej te pieniadze na jakas fundacje przekazać niż płacić podatki, nie ma drugiej tak nieefektywnej organizacji w dysponowaniu
  • Odpowiedz
@Piwniczny_haker: Muskowi łatwo mówić, jak jest miliarderem który oficjalnie osiąga najniższą krajową w USA od której płaci śmiesznie niski podatek, a swoje wydatki finansuje z milionowych kredytów od których nie musi płacić podatku przychodowego. Teraz Wy tak spróbujcie żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@antyfoliarz: @to_nie_tak_jak-myslisz: no i? Wiecie w ogóle dlaczego tyle nagle zapłacił? Bo ważność akcji przyznanych mu w Tesli w 2012, wygasa w sierpniu 2022. Aby ich nie stracić, musi je zrealizować od czego należy się podatek - więc je kupił i część sprzedał.
W 2018 nie zapłacił żadnego podatku, w latach 2014-2018 zapłacił 455 millionów od przychodu $1.52 miliarda, mimo że jego majątek wzrósł o $13.9 miliardów w
  • Odpowiedz
@shuukre: Jak lubisz robić laskę to zrób swojemu tacie, nic mi do tego. Ja ci zwracam uwagę, że Musk płaci normalne podatki przewidziane amerykańskim prawem. Nie ma też podatku "od wzrostu majątku" cokolwiek miałoby to znaczyć, chodziło ci pewnie o wzrost wartości akcji co nie jest wzrostem czysto wirtualym.
  • Odpowiedz
@antyfoliarz: uuu, srogi poziom odpowiedzi - czego się spodziewać po wykopku-ekspercie od niczego xD Musk nie płaci normalnych podatków, tak jak i większość miliarderów w USA bo żyją sobie z kredytów, a cały kapitał lokują w akcjach których nie sprzedają. 3.25% podatku za 4 lata to jest dla ciebie normalny podatek? To fajnie, że przeciętny obywatel USA płaci 40-50% podatku rocznie od dochodu w zależności od stanu. Skończ #!$%@?ć i
  • Odpowiedz