Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem. W pracy zmieniła i się konfiguracja. Nowsze monitory i tak dalej. Jest ich trzy. W starej wersji ustawienia miałem rozszerzone ekrany i było dobrze. Teraz w nowej konfiguracji mam na każdym monitorze pasek zadań. Choć monitory nie są powielone. Niby rozszerzone. I na każdym widnieje inna tapeta. Ktoś wie czemu tak. Za Chiny nie mogę ustawić normalnego rozszerzenia na dwa dodatkowe monitory. #monitory #technologia #pcmasterrace
Bahupl - Mirki mam taki problem. W pracy zmieniła i się konfiguracja. Nowsze monitory...

źródło: comment_1643695779GjdlVQkWL6bhgcRfBNPMoW.jpg

Pobierz
  • 17
@Bahupl: środkowy monitor jest jako główny, ukrywanie paska na innych monitorach ni główny można wyłączyć z tego co pamiętam. Tapetę też można chyba ustawic jako jedna dla wszystkich.
@bendarowski: i to jest Mirku. O to chodziło :) Wielki dzięki. A wiesz może jak ustawić tapetę żeby pokazywało taka samą. Niby monitory są ustawione na rozszerzone. Jest też ustawiony pokaz slajdów konkretnych rzeczy. A na każdym pokazuje inna tapetkę zamiast takiej samej. A nie mogę znaleźć zmiany tego w personalizacji.
@bendarowski: Widac ze jestes w temacie. Masz całkowita racje. Jak ustawiam kafelek to na każdym monitorze jest ta sama tapeta. Problem jednak jest taki że kazdy monitor jest inny i inaczej skaluje dana tapete. Wiadomo. Ucina i inne takie. Na windows 7 jak ustawiłem dostosuj to ustawiało tapete do danego monitora i na kazdym wyswietlało tak jak trzeba i tą samą tapete. Na windows 10 jak ustawię dostasuj to na kazdym
@Bahupl hmm, masz wszystkie monitory o tej samej rozdzielczości więc powinno być ok, zobacz prawy na pulpicie -> ustawienia ekranu czy masz takie samo skalowanie dla wszystkich z monitorów (pod skala i układ powinno)
A wiesz może jak ustawić tapetę żeby pokazywało taka samą


@Bahupl: druga opcja to wallpaper mode: span all screens i tapeta ultrawide pokrywająca się z sumaryczną rozdzielczością wszystkich 3 ekranów.
@majk3l: Weź mi nawet nie mów. To nie jest karta graficzna. #!$%@?łem informatyka tak że aż poszedł się do prezesa pożalić. Karta wielkości pół pilota od dekodera. plus wiatrak wielkości pięciu złoty. Śmiech na sali.
@bendarowski: Sprawdziełm to już na samym początku. Monitory choć każdy inny to ta sama rozdzielczość i skalowanie jest ustawiona. na windows 7 nie byo problemu. Na winodows 10 już jest. Paranoja.
Karta wielkości pół pilota od dekodera. plus wiatrak wielkości pięciu złoty. Śmiech na sali.


@Bahupl: aż zachodzę w głowę jakim cudem ona osiąga wydajność prawie taką jak GTX 1650 ( ͡° ͜ʖ ͡°), które są przecież ładnie obudowane plastikiem dookoła, zwykle maja też większe schładzacze.
@majk3l: Najlepsze są wyjścia z tej karty. 3x mini display port. Więc z automatu trzeba kombinować z przejściówkami albo kablami. Bo który producent daje takie kable w standardzie. Co za debil projektował ta grafikę. (°°
@Bahupl: ej, no ale mDP to ty szanuj.
Przejściówki na pełne DP masz w zestawie, a DP to najlepsze możliwe wyjście. Znacznie przerasta możliwościami wszystko inne, standard zintegrowali z usb-c.
Nvidia jako rynkowy moron i tak bardzo późno zaczęła go używać.