Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie, czy po zwrocie towaru jestem zobowiązany do zwrotu całej kwoty razem z kosztami wysyłki, czy tylko kwoty towaru?

Czytam i widzę różnie, raz tak, raz tak. IMO logicznym jest zwrot tylko kosztów towaru - z jakiej racji mam tracić pieniądze na przesyłkę kiedy ktoś mojego towaru może sobie używać 3 tygodnie?

#prawo #przesylki #zwrottowaru
  • 7
  • Odpowiedz
@semperfidelis: na forumprawne.org kiedyś czytałem, że to zależy od sposobów dostarczenia przesyłki oferowanych przez sprzedającego. Jak jest w ogóle dostępny odbiór osobisty, to sprzedawca zobowiązany jest zwrócić tylko koszt towaru. Jak nie ma możliwości odbioru osobistego, to również musi zwrócić koszt przesyłki. Może to być prawdą, zwłaszcza, że coraz częściej widzę na aukcjach jakieś śmieszne formułki typu "w imieniu klienta zawieramy umowę z przewoźnikiem", co teoretycznie ma zamknąć ci drogę do
  • Odpowiedz
@Amas: Ja dzisiaj zwróciłem za sam towar - daję możliwość odbioru osobistego.

A to "w imieniu klienta zawieramy umowę z przewoźnikiem" to nie tyczy się przypadkiem podatku? Wtedy sprzedawca nie musi tego nabijać na kasę, ani odprowadzać podatku od tej kwoty.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: czemu 3 tyg? Jest okres ustawowy 10 dni na zwrot towaru kupionego w internetach xd do tego chyba sprzęt nie może mieć śladów zużycia itp itd.. prawo też jakoś broni sprzedającego.
  • Odpowiedz
@Engell: Masz 10 dni na pisemne odstąpienie od umowy i kolejnych 14 dni na zwrot towaru, wiec w sumie 24 dni;) Ponad 3 tygodnie.

Co do śladów użytkowania - w moim przypadku była to metalowa klatka, więc ciężko ją użyć, żeby były widoczne ślady.
  • Odpowiedz