Wpis z mikrobloga

#technologia #facebook #internet

Drogie miraski, wkurza Was nowa funkcjonalność na fejsbuku, czyli wyświetlanie w dostępności czatu wielkiego info o sposobie połączenia z fejsbukiem? Nic rpostszego (o ile masz adblocka, czy coś innego podobnego)

Wystarczy dodać filtr: facebook.com##div[class="icon_container"] > div

Jak dodać filtr do adblocka? U mnie (w Firefoxie) wystarczy CTRL+Shift+F, na dowolnej grupie CTRL+R i dodać filtr taki jak powyżej :)

W Chromie trzeba wejść w ustawienia wtyczki > dostosuj > edytuj > i tam wkleić

Enjoy mirki
  • 13
  • Odpowiedz
@safian: zainstalowałem. mam dwa pytania:

1. dodałem do "własne filtry" ten skrypt, i nie działało, potem dodałem do tego filtra co zrobiłem poprzez przycisk "czynności" i funkcję "wyświetl ukryj filtry" ponownie wklepałem ten skrypt. I teraz działa. Mam pytanie, czy następnym razem jak będę dodawał nowy filtr, to zawsze będę musiał dublować tą czynność aby działało?

2. Na dole w przeglądarce wyświetlał mi się pasek Adblocka, skasowałem go, i teraz
  • Odpowiedz
@DaTaDany: Tak, to się zapisuje i zawsze będzie działało (dopóki facebook czegoś w kodzie nie pozmienia :P), bez robienia czegokolwiek więcej.

Jak dodać pasek na dole? Kliknij gdzieś obok paska adresu (tego na górze) i zaznacz opcję 'pokaż pasek dodatków' ;)
  • Odpowiedz