Wpis z mikrobloga

Mam problem z lapkiem HP Pavilion 15, ma dopiero 3 lata. Raz na jakiś czas jak mam go na kolanach i za mocno poruszę ekranem to dosłownie tak jakby dostawał zawału, cały ekran (czasami tylko brzegi) dosłownie jakby się glitchowały, ekran wygląda wtedy jak na zdjęciu, a z głośników wydostaje się zgrzyt, czasami pisk na stałym poziomie. Jedyny ratunek w takiej sytuacji to wyłaczenie i włączenie przez przytrzymanie przycisku power. Ostatnio robi mi się to coraz częściej.

Myślałem, że to problem z dyskiem, ale przeskanowałem i śmiga. Później myślałem, że to może temperatura grafy od trzymania na kolanach, ale powłączałem alerty i stoi stabilnie na 50-60 w stanie spoczynku, podczas grania GTA podchodzi pod 80, ale nie więcej. Zresztą w czasie grania nigdy się nie wyłączył. Zawsze miało to miejsce podczas korzystania z Chrome

Specsy:
System: Windows 11 Home 64-bit
CPU: Intel Core i5 @ 1.60GHz 48 °C
RAM: 16,0GB
Motherboard: HP 84BF (U3E1)
Graphics: Intel UHD Graphics 620 (HP) i 2047MB NVIDIA GeForce MX150 (HP)
Dyski: SSD Crucial 931GB (D:) oraz SK hynix 238GB M.2 (system)

Ktoś może miał podobny problem?

#kiciochpyta #naprawalaptopow #komputery #laptopy #technologia
Pobierz
źródło: comment_1643488556Qxx9bp4ya73zjBdO1JWiOS.jpg
  • 8
@salcefrytki: nie zawsze pracuję przy drugim monitorze i ciężko byłoby mi to wywołać na życzenie, ale na drugim monitorze nie miałem takiego problemu

Ale jakbym miał, to bym poznał chociażby właśnie przez taki jednostajny pisk i trzask z głośników
a z głośników wydostaje się zgrzyt,


@iErdo: to nie jest wina matrycy, jakbyś miał mega farta i taśma od matrycy robi jakieś zwarcie, ale bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie płyty głownej w postaci mikropęknięcia, ewentualnie karty graficznej. Tragedia w szukaniu co się #!$%@?ło.