Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem, co jakiś czas monitor przy wyłączonym komputerze zapala się na kilka sekund i gaśnie, potrafi tak robić wiele razy pod rząd. W nocy jak np. jeszcze nie śpię to daje mi zawał, bo jednak to nie OLED i rozjaśnia sypialnię.
Szybkie wideo, dla zobrazowania.

Monitor to Acer Nitro VG270UPBMIIPX, podłączony przez Displayport do GTX1080. BIOS karty aktualizowałem, ale nic to nie zmieniło.

#pcmasterrace #monitory
radziuxd - Mirki mam problem, co jakiś czas monitor przy wyłączonym komputerze zapala...
  • 11
@radziuxd a z ciekawosci komputer wylaczasz czy usypiasz ? Ja mam podobny problem z laptopem i monitorem, ale laptop jest usypiany i zakladam ze sie wybudza i w ten sposob wlacza monitor. Obszedlem to po prostu wylaczajac monitor przyciskiem za kazdym razem jak odchodze na dluzej ale jest to irytujace xD
@radziuxd: wygląda tak jakby szukało sygnału / były jakieś zmiany może kabel przepnij na początek also możesz wyłaczyć monitor guzikiem z tyłu, mam ten podobny model (75Hz) i nie mam tego problemu z gtx 1060
@szewczol: wcześniej wyłączałem, teraz często też usypiam, ale w obu przypadkach problem występuje.

@wektor420: wygląda, ale jakby szukał sygnału to w rogu wyskoczyłoby okienko z nazwą źródła (HDMI 1/ HDMI2 /DP).

@Madio418: wydaje mi się, że wyłączona, ale jak tak patrzę po BIOSie to w ogóle nie widzę WOL, ale jakieś opcje Wake by PCI-E itd. mam powyłączane.
@radziuxd: Powinna gdzieś być opcja WOL, poszukaj dokładnie bo u mnie była schowana dosyć głęboko w BIOSie. Możesz też wyłączyć z pozycji windowsa ale nie wiem czy to rozwiąże problem, a o ile to jest jego przyczyną to musi ona leżeć raczej w BIOS.
@Madio418: ale to chyba nie to. Teraz mam sytuację, że komputer włączony, monitor się uśpił dość szybko, bo nie wpisałem hasła w Windowsie i robi to samo... Wyjąłem wtyczkę DP z GPU, włożyłem z powrotem i jak na razie spokój. ¯_(ツ)_/¯
@radziuxd: Akurat z tym miałem taki sam problem ostatnio, też przy włączeniu kompa nie wpisałem od razu hasła i potem nie mógł znaleźć sygnału, tutaj może leżeć problem w windowsie/sterownikach karty w takim razie. A przy wyłączonym PC to nie mam pojęcia, dziwny przypadek.
@Madio418: miałem tak już na Win 10, teraz Win 11 nic nie zmienił. Sterowniki wiele razy już aktualizowane, nawet ten BIOS karty, ale nadal nie wiem czy to wina monitora czy karty. Wcześniejszy monitor miałem pod HDMI to i cyrków nie było.
@radziuxd: odlacz kabel i sprawdz czy sie tak bedzie dziac, wyeliminujesz kabel i karte, jak ok to zmien kabel, jeszcze warto zmienic tryb oszczedzania energi w bios S5 czy jakos tak. Jak nie to będzie wina monitora