Wpis z mikrobloga

@Ardeo: > @Hasslich: po co ludzie się testują?

@Ardeo: Z dwóch powodów
1. Są debilami bez mózgu bo wynik nic nie zmienia. Debile nadal nie będą się leczyc bo są debilami. 95% przypadkow
2. Zeby nie iść do roboty i mieć spokój przez tydzień. 5% przypadków.
@Himre: @Bigbluee: @Ardeo: @Hasslich:
Nie wiem co w tym skomplikowanego. Przecież jest jasno napisane.
Nie można opuszczać domu do wygaśnięcia kwarantanny/izolacji chyba, że wyjdziesz z domu w celu zrobienia testu lub do lekarza.
Nie możesz wtedy iść w żadne inne miejsce, spotykać się z kimkolwiek czy robić zakupów. Proste.
Trzeba dbać o zdrowie innych ludzi i starać się by ich nie zarazić. Myślmy odpowiedzialnie.

A co do testów
@sprawa: naprawdę nie widzisz sprzeczności w tych punktach?

"Spacery z psem, wyjście do sklepu, czy do lekarza są zakazane"

"Wyjść możesz tylko: jeśli musisz udać się do lekarza"
@Hasslich: Nie ma sprzeczności. Wyjscie do sklepu czy z psem to są czynności które ktoś może wykonać za nas.
Jeśli musisz udac się do lekarza, to tej czynności za ciebie nie może wykonać twoja mama, brat, czy sąsiadka. Poza tym to kwestia zdrowia - czyli najważniejsza.
@sprawa: o to mi właśnie chodziło. Możnaby się jeszcze przyczepić, że w jednym zacytowanym przeze mnie fragmencie raz jest "jeśli musisz udać się do lekarza" a innym razem zwyczajne wyjście. Dzwoniłem do sanepidu potwierdzili wersję IKP. To znaczy, że jedyne oficjalne źródło dostępne dla wszystkich obywateli nawet bez profilu zaufanego podaje błędne informacje super