Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile Kałmuków w szeregach wojsk rosyjskich koczuje przy granicy z Ukrainą. Albo inaczej - ciekawe ile w ogóle jest tam etnicznych Rosjan, a ile skośnych ze wschodniej Rosji i ciapatych z kaukazu.

Jako ciekawostkę podam, że były pracownik ministerstwa obrony narodowej powiedział, że ponad 30 % armii rosyjskiej to muzułmanie. Warto dodać, że skośne nacje niekiedy wyznają buddyzm/prawosławie albo jakieś lokalne, szamańskie religie, więc część z nich jest niewliczona.

#ukraina #rosja #heheszki #przemyslenia #wojna #wojsko #niebieskiepaski #ciekawostki
S.....y - Ciekawe ile Kałmuków w szeregach wojsk rosyjskich koczuje przy granicy z Uk...

źródło: comment_1643372186aJS4XnbIbwNfHjR5QyAdhV.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
a po ataku na szkołę w Biesłanie zamachowcy doszli do wniosku, że Ruscy się nie #!$%@?ą w tańcu i mają #!$%@? na straty w ludziach, więc zamachy się pokończyły.


@Polnischefuhrer: Chyba nie pokończyłu. Przeicez miałes po Biesłanie głosne zamachy w moskiewskim metrze w 2010 (dziesiatki ofiar ponad setka rannych) czy w Petersburgu w 2017 (16 ofiar). Pamietam z głowy jeszcze wybuch na bramkach dworca i wybuchy w autobusach.
W porównaniu do
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Za czasów ZSRR sytuacja wyglądała tak że do wojny w Afganistanie wysyłano ludzi z zachodu kraju a do pacyfikacji krajów układu warszawskiego tych z Azji.
Prosta kalkulacja wysyłani wojskowi za nic nie mogli się dogadać z miejscowymi ze względu na duże różnice kulturowe
  • Odpowiedz
@RolfTrapeu: W czasie pacyfikacjii powstania na Węgrzech wysyłano jednostki z dalekiego Wschodu ZSRR mówiąc im, że jadą do konfliktu sueskiego. Prości żołnierze wychodząc z pociągu byli przekonani, że są gdzieś w Afryce a to konflikt Egiptu z Izraelem. Pewnie później czegos się nauczyli.
  • Odpowiedz
  • 2
nie do końca prawda. Też o tym zawsze słyszałem dopóki nie widziałem filmu z Kałmucki z grobami poległych w wojnie w Afganistanie.


@Perla_Export Przecież Kałmucja jest w Europie. Z Elisty - jej stolicy jest bliżej do Warszawy niż Kabulu. Kałmucy są prawosławni lub buddystami, a nie muzułmanami. Im może być bliżej do nas niż do Afgańczyków. Kraje, które brzmią egzotycznie wcale nie muszą być do siebie podobne. Kałmucy dla Afgańczyków to właśnie
  • Odpowiedz
@Halbr: W Europie? No tak średnio. Strasznie wkurza mnie to wieczne poszerzanie granic Europy. Nic ten rejon z Europą wspólnego nie ma.

Tak jak na siłę wciska sie do europy kraje kaukaskie, a to żadna Europa nie była. Zupełnie inne kultury i nacje, inna historia
  • Odpowiedz
  • 4
@Sok_Mandarynkowy Kałmucja to nie Kaukaz i jest przed Uralem. Obwodu Rostowskiego też do Europy nie wliczysz? A przecież nachodzą na siebie z Kałmucją.

Piszę jeszcze raz, to że coś jest dla nas egzotyczne, to nie znaczy, że dla siebie nawzajem nie jest. Kałmucy też są egzotycznie dla Afgańczyków. A do tego się właśnie odnosiłem.
  • Odpowiedz