Wpis z mikrobloga

#oneplus #oxygenos

Przesiadłem się z Xiaomi na Oneplus. Konfiguruję telefon (Oneplus Nord 2) i poza wkurzającymi kolorami (wszystkie ikony czerwone) mam pewien problem - mianowicie nie mogę znaleźć odblokowywania wzorem. Czy w tym telefonie w ogóle występuje ta funkcja? Jest hasło (pin), odcisk palca i twarz, ale odblokowywania wzorem nie widzę :-(
  • 12
@kwmaster: W takim razie najpierw aktualizacja, bo u mnie w tym miejscu nie ma 'zabezpieczenia urządzenia'...

Za kilka minut powinien ruszyć to dam znać czy znalazłem, dzięki :-)

@kwmaster używam miui od 8 lat, znam chyba wszystkie zakamarki menu, dlatego ciężko mi się przesiąść :-) nigdy mi nie doskwierały żadne problemy, ale ze Nord trafił się w fajnej promocji to wziąłem i póki co mnie tylko wkurza, ale jeszcze kopiuje + konfiguruje.....
@kwmaster: to mam przy okazji inne pytanie, póki co w menu nie znalazłem. Jedną z mega przydatnych funkcji miui był skrót na włączenie latarki - podwójne kliknięcie zasilania. Czy tutaj jest coś podobnego?

@husky83: jak masz włączone Always on display to wystarczy podnieść telefon. W OP podwójne wciśnięcie włącza kamerę. Jak chcesz latarkę od ręki to narysuj koło na zgaszonym ekranie. Jeśli chcesz to włączyć to wpisujesz w opcjach gesty -> wyrzuca ci szybkie gesty i tam mas O,V,S,M,W i sterowanie muzyką. Ja mam po koło latarkę ale możesz to dowolnie skonfigurować.
jak masz włączone Always on display to wystarczy podnieść telefon


@kwmaster: Faktycznie, działa. Chociaż w aucie w uchwycie się nie sprawdzi ;-)

W OP podwójne wciśnięcie włącza kamerę.

Faktycznie, chociaż mi się częściej latarka przydaje. Cóż, pozostaje się przyzwyczaić. Dzięki za pomoc :-)