Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim maniakom grzebania w PC! Potrzebuję porady jak ulepszyć mojego starego, 11letniego szrota maksymalnie niskim kosztem (200E linia graniczna, preferowalna niższa kwota jeśli się da). Dlaczego tak? Bo z powodów rodzinnych (opieka nad matką po wypadku) będę musiał przesiedzieć minimum do wiosny w aktualnym miejscu, gdzie do niczego lepszego dostępu nie mam na ten moment. Aktualnie siedzi w nim i5 3470, 8gb ram ddr3 (kolejne 8 już w drodze), radeon hd 7850 2gb (preferowani zieloni z grafik jeśli jest możliwość), płyta główna gigabyte b75, zasilacz 600w 80+ bronze od corsaira oraz jakiś hdd 500gb i ssd o takiej wielkości. System to w8.1, jeśli "tanim kosztem" dało by radę zdobyć klucz, to można dobrać jakiś mały ssd na system (aktualnie winda siedzi na hdd a ssd jest pod kluczowe dane i gry). Zajmuje się głównie obróbką zdjęć i okazyjnym graniem (brak czasu na cokolwiek więcej niż 2h po pracy), fajnie by było gdyby EFT na nim zadziałało, bo może w końcu ogarnąłbym fenomen tego fpsa (zawiecha przy próbie wczytania customs, innych map nie próbowałem). Sprzęt zostaje po moim wyjeździe, może matka przestanie narzekać, że jej się zawiesza jak sobie yt ogląda :D Da się coś tutaj zrobić, czy lepiej szkoda hajsu i przemęczyć się dopóki nie wyjadę? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Ps Geforce now i inne tego typu usługi odpadają - radiówka 50mb.

#kartygraficzne #sprzetkomputerowy #hardware #procesory
  • 2
@Lulz1:

Ło matko, przejrzałem ceny elektroniki, są posrane przez pandemię... Może być ciężko wymyślić coś z tą kwotą (a co tam niech nawet i 250E będzie, szkoda więcej w tego trupa ładować) ale może ktoś będzie miał jakiś pomysł.