Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WodnySzajbus: Mylisz pojęcia jak spekulant zaorski ( ͡° ͜ʖ ͡°) on ponoć szortowal a ty piszesz o spółce, której jeszcze nie ma na giełdzie, a #bbinvest to jedynie spolka, przez przejęcie pojawia się na NC
@micomak: jak ty myślisz, że ten gniot będzie warty coś więcej niż teraz to powodzenia. Przypominam, że potencjalni inwestorzy będą mogli dopiero założyć rachunki maklerskie za 5-10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WodnySzajbus: nie narzekaj, choć wiem, że jesteś rozgoryczony. Dam ci protip, nie musisz tyle czekać, możesz poprosić kogoś doroslego, żeby założył ci konto na swoje dane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tabarok: yhyy, potężny pan spekulant szortowal spółkę na NC.
Zapytaj więc go, na jakich instrumentach można szortowac spółki z NC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapytaj więc go, na jakich instrumentach można szortowac spółki z NC ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@micomak: Można pożyczać akcje od innych inwestorów na umowy cywilnoprawne, następnie sprzedawać na rynku a później po spadku cen odkupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tyszcz: jasne, tylko jakoś matematycznie to się nie spina. Oddajesz akcje, które pożyczyłeś, które są warte np. połowę ceny. Ty jako pożyczający zarobiłeś, a co z tego dealu ma udzielający pożyczki oprócz straty (bo akcje są warte połowę tego, co przed pożyczką). Następne pytanie, skąd weźmiesz pożyczającego na rynku NC? Dasz ogłoszenie w gazecie? Akcje muszą przejść przez DM i KDPW. Gościu, to nie Stany. Widzę, za dużo filmów typu "Wilk
@micomak: Czekaj, czekaj, ale co się nie spina. Przyjmijmy, że wierzysz w spółkę XYZ na NC nie chcesz jej sprzedawać przez najbliższe 5 lat, ja uważam, że w krótkim terminie ona spadnie, z racji tego, że Ty nie chcesz jej sprzedawać w najbliższym czasie pożyczasz mi 100 akcji, ja sprzedaje je na rynku po 100zł, mam 10000zł, odkupuje po miesiącu za 80zł za akcję a następnie Ci je oddaje, zostaje mi