Wpis z mikrobloga

@Plutonowiec: Trochę odklejone i wyolbrzymione, ale ziarno prawdy w tym jest. W sensie z tym strachem przed wyjściem wieczorem gdzieś samej. Ja tak mam i mam nadzieję, że jednak mniejszośc dziewczyn to odczuwa, bo czasem podchodzi pod paranoję xD
  • Odpowiedz
Trochę odklejone i wyolbrzymione, ale ziarno prawdy w tym jest. W sensie z tym strachem przed wyjściem wieczorem gdzieś samej. Ja tak mam i mam nadzieję, że jednak mniejszośc dziewczyn to odczuwa, bo czasem podchodzi pod paranoję xD


@cytmirka: co prawda baba może być zgwałocona, ale jak jesteś chłopem to możesz dostać w alejce #!$%@? po prostu bo sebom będzie się nudziło i są #!$%@?. W naszej kulturze jest zakorzenione
  • Odpowiedz
@Positano1: No, wiadomo, aczkolwiek wszystko jest zależne od sytuacji. To nie jest takie zerojedynkowe, a strach przed gwałtem albo już w ogóle gwałt to sytuacja dużo gorsza, mająca duuużo gorsze skutki i znacznie dłuższą traumę na psychice niż oberwanie po ryju od jakiegoś sebka.

  • Odpowiedz
@Plutonowiec: Jadąc wypaczonymi stereotypami, oczywiście mają łatwo. "Bo nic nie musi robić, przez sytuację na rynku świń skacze na czadach, potem znajdzie betabankomat i żyje do końca życia martwiąc się tylko o paznokcie", albo "nie ma kasy, otwiera onlyfans i już ma miliony".

Ale to nie do końca prawda. Tym bardziej, że osoba ze screena nie polemizuje, czy mają "łatwiej", tylko czy mają "łatwo". A zdecydowanie "łatwo" nie mają.

- Ja włóczę się po nocy, chadzam po dziwnych dzielnicach, włażę na podwórka. Nie boję się o siebie - najwyżej w mordę dostanę. Dziewczyny NIGDY bym tak samej nie puścił.
- Niewykształcony facet zawsze może pójść pracować fizycznie. Bardzo szybko nadrobi. Niewykształcona kobieta może iść na kasę ale tak samo i facet, więc to nie
  • Odpowiedz
Ja włóczę się po nocy, chadzam po dziwnych dzielnicach, włażę na podwórka. Nie boję się o siebie - najwyżej w mordę dostanę.


@Oksymoron69321: też się włóczę po nocy bo nie mam co ze sobą zrobić ze względu na samotność.
Gdybym nie był sam to bym się nie włóczył, bo po cholerę.

Niewykształcony facet zawsze może pójść pracować fizycznie. Bardzo szybko nadrobi. Niewykształcona kobieta może iść na kasę ale tak samo i facet, więc to nie
  • Odpowiedz
@Oksymoron69321: Mają łatwo. Jeśli maja trudno to tylko przez własną głupotę. Mądra kobieta na współczesnym rynku matrymonialnym znajduje sobie przyzwoitego partnera lekko poniżej swojego poziomu (jeśli jest 8-10) albo lekko powyżej (jeśli jest 3-6) i wchodzi w długoterminową relacje w wieku 18-19 lat. W wieku 23 lat po studiach dziecko. Może liczyć na wsparcie materialne i w opiece nad dzieckiem dziadków z obu stron. Po urodzeniu dwójki dzieci i ich
  • Odpowiedz
@Blackmore: Facet ma łatwo. Jeśli ma trudno, to tylko przez własną głupotę. Mądry facet ogarnia studia, dostaje dobrą pracę. Ogarnia dobrą kobietę, bo to nie jest wielka filozofia, ta mu rodzi mądre dzieci - wszak geny. Nie kosztuje go to nic, bo on nie musi ich rodzić ani wychowywać. Ma kobietę, która go wspiera, robi obiadki, dba o wszystko o co on nie ma głowy. Życie na easy.

Tyle, jeśli
  • Odpowiedz
@Oksymoron69321: To akurat nieprawda. Przeciętny facet, który nie ma bogatych rodziców na status, który przyciągnie uwagę kobiet musi pracować do 30 albo 40 (czas na studia, zdobycie doświadczenia, znalezienie dobrej pracy to murowana 30, czas na zbudowanie majątku to kolejne 10 lat), a gdy to wszystko osiągnie to zdaje sobie sprawę, ze lata ciężkiej pracy daly tylko tyle, ze może być miękkim miejscem ladowania dla p0lki po 30-tce, którym jedyną
  • Odpowiedz
większe szanse ma facet dostać w nocy w mordę niż laska


@SpaceMonkey: 4 razy częściej faceci padają ofiarami brutalnych przestępstw
4 razy bardziej kobiety obawiają się bycia ofiarami brutalnych przestępstw

Kobiety żyją w swoich głowach i fakty nie mają znaczenia. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Blackmore: Znowu tworzysz bardzo specyficzny przykład, który nijak ma się do życia. Tak, być może jest jakiś konkretny człowiek który go spełnia, ale tak jak przy poprzednim Twoim wpisie, w żaden sposób nie dotyczy "ogółu" czy nawet "przeciętności" bo czegoś takiego nie ma. Statystyczny facet do 30stki jest już pożeniony (źródło: szybkie google), gdzie do ożenku dochodzi zazwyczaj po latach znajomości, a Ty dopiero o wypracowywaniu statusu mówisz. Ludzie hajtają
  • Odpowiedz
4 razy częściej faceci padają ofiarami brutalnych przestępstw

4 razy bardziej kobiety obawiają się bycia ofiarami brutalnych przestępstw

Kobiety żyją w swoich głowach i fakty nie mają znaczenia. ¯_(ツ)_/¯


@Fearaneruial: Ja wrzucę coś takiego. Pokaż - zakładając, że jesteś facetem - że dla facetów fakty mają znaczenie i podaj źródło danych tego, że kobiety 4x bardziej boją się być ofiarą przestępstwa jak i pierwszego Twojego stwierdzenia. Chyba nie chcesz pokazać,
Oksymoron69321 - > 4 razy częściej faceci padają ofiarami brutalnych przestępstw
4 ra...

źródło: comment_1643113330Bee2VrJ3fzBKwlNKzVASWg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Plutonowiec: fakty są takie, że wg statystyk to mężczyźni częściej są ofiarami przemocy.
Niekoniecznie gwałtu ale ogółem przestępstw gdzie doznaje się od sprawcy uszczerbku na zdrowiu ale traci życie. Także to by było na tyle w budowaniu tej narracji życia w wiecznym zagrożeniu, większym rzekomo dla kobiet ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Plutonowiec: chyba według policyjnych statystyk w polsce,
jako że w ponad 90% przypadków faceci są ofiarami morderstw to facet wieczorem ma 4x większą szanse zostać zamordowanym niż kobieta zastać zgwałconą.

Ale kobiety nie zgłaszajo gwałtów bo sie bojo!!!1111!!! We wszystkich krajach zgłaszajo, polska na samym końcu w rankingach bo polki bojo sie zgłaszać
  • Odpowiedz