Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję rutera wifi do 1gb światłowodu od Inea. Widzę, że dużo osób poleca rutery z openwrt. Nie znam się w tym temacie i nie wiem jakie są możliwości. Nie wiem czy zdecydować się na jakiś tańszy TP link ruter czy od razu iść po openwrt. Ktoś coś poleca? Tańszy ruter tak do 200 zł a jakiś lepszy to musiałbym poczytać i pomyśleć, czy na ten moment chcę czegoś więcej
#swiatlowod #router #sieci #wifi
  • 5
  • Odpowiedz
@LIRYCZNY_IMPERATOR: do mieszkania w blokowisku/kamienicy? Czy większa powierzchnia? Jak większa powierzchnia to przykładowo rozwiązanie OneMesh od TP-Linka, po taniości jakiś router wspierający tą technologię a`la Archer A8 (koło stówki na olx) + #!$%@? (repeater) w gniazdko również OneMesh i całkiem fajnie Ci to pokryje sporą powierzchnię domu/mieszkania.
  • Odpowiedz
@LIRYCZNY_IMPERATOR: kup sobie jakiegoś tp-linka/asusa, zobacz czy będziesz zadowolony z zasięgu, ewentualnie w przyszłości dokupisz drugi taki sam. Jeśli światłowód będzie dopiero montowany to już myśl o puszczeniu kabla do tego drugiego routera, bo jak przyjdzie monter albo coś to Ci pomoże jeśli boisz się w ścianach wiercić, ale jeśli w pełni będziesz chciał wykorzystać tego 1 gbita to raczej w pewnym momencie drugi AP będzie potrzebny :D
  • Odpowiedz
@waciak : Dom. Powidziałbym, że powierzchnia nie jest duża. Taki zwykły dom na wsi
@BooB z dziurą w ścianie nie będzie problemu
Raczej na ten moment zobaczę jak będzie ze zwykłym ruterem i za jakiś czas dokupię lub wymienię na jakiś lepszy.
Z tego co poczytałem to Archer 1200, Archer AX1500, Archer C6 tutaj się przewinęły.
A co do samego światłowodu, mam aktualnie stary ruter. Rozumiem, że taki ruter plus Patchcord CAT
  • Odpowiedz
@LIRYCZNY_IMPERATOR: masz światłowód bezpośrednio do tego starego routera pociągniętyczy masz przed starym routerem jakieś urządzenie do którego jest bezpośrednio wpięty światłowód a z niego do rutera (tak zwany ONT)?
  • Odpowiedz