Wpis z mikrobloga

@kamil-wasniewski: Cathie to mądra kobieta -mówi to, co trafia do młodych i rzutkich inwestorów gotowych wyłożyć sporo kasy w jej ETF-y. performance bitcoina, tesli, czy innych memestocków nie ma w jej biznesie żadnego znaczenia tak długo jak będzie trafiać ze swoim przekazem do serc i gustów tychże.
tak długo jak będą ładować, czy trzymać kasę w jej produktach będzie kosić całkiem solidne management fee - bodajże w okolicach 0,75% rocznie, czyli
Jak spojrzysz na to z tej strony, to przestanie, Cię dziwić, że zapowiada bitcoina po 0,5mln czy teslę po 5k.


@lsh: walikojnom nie wierzę i nigdy nie wierzyłem, jednak Tesla za 5 koła to całkiem realny scenariusz
@yam-jan: Nie wiem czy to dalej jest na talerzu, ale dużym problemem ARKK był ( jest?) spory udział mało płynnych spółek. top 10 holdingów to prawie 50%, ale z tego top 10 3 spółki to juz 30% całego ETF-a - tesla, teladoc i roku ( swoją drogą imho ani teladoc, ani roku bym nie zaliczył do miana 'disruptive' ale whatever - co ofc nie znaczy, że nie mają potencjału do wzrostów,
@lsh: Tesla jest czymś pomiędzy spółką technologiczną a starą gospodarką, dlatego ma szansę, Słabo się znam na tym, ale cały obecnie wpakowałem się w Cameco, wszedłem po przecenie, kupiłem po 23 i ...w parę dni zjechało o 15%, ale stawiam, że był juz dzień odwrócenia trendu i pojedziemy do góry na 30.
@lsh: W tej chwili jej model biznesowy może się jeszcze sprawdzać i może ona zarabiać na inwestorach zaślepionych nierealnymi marzeniami, ale to nie będzie trwało wiecznie. Zwłaszcza, że wiele z jej inwestycji to jakby łysy uderzył warkoczem o kant kuli.