Wpis z mikrobloga

@art212 ja bym najpierw się zastanowił dlaczego ktoś nie daje połączenia wifi jako podstawowe. Może chodzi o stabilność, restarty? HA ma być rock solid. Więc połączenie wifi nie jest najlepszym pomysłem.
Jedyna opcja to jako drugie testowe środowisko, ale też wolałbym na kablu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xsaasebtc
@nawri

Nie przesadzacie z tym bezpieczeństwem? Ktoś miałby forsować zabezpieczenia jakiegoś randoma z Polski, żeby znać jego odczyt temperatury z piwnicy?
  • Odpowiedz
@art212: Bardziej chodzi mi o to, że AP potrafi rozłączać urządzenia, a wtedy nie działają automatyzacje. Bezpieczeństwo to jedno, a stabilność rozwiązań to drugie.
Wszystko kwestia kosztów i kompromisów, na ile awarii jesteś w stanie sobie pozwolić.
  • Odpowiedz
  • 0
@art212 kiedyś wystawisz serwer na świat by móc nie tylko przez wifi się z nim łączyć to zabezpieczenia są podstawą. Nawet nie wiesz ile osób skanuje sieć po otwartych portach by znaleźć uruchomione usługi. Ale skoro sam niechcesz dbać o bezpieczeństwo to lepiej nie opieraj funkcjonalności budynku na własnym serwerze. Dla mnie takie rozwiązania mają być niezawodne i bezpieczne. Druga sprawa to taka że zadajesz pytania nawet nie zaglądając do community. Patrz
  • Odpowiedz