Wpis z mikrobloga

Czytałam bardzo wiele rozbieżnych komentarzy dotyczących mat do #puzzle. Co o nich sądzicie? Warto? Korzystacie? Już sama nie wiem. Mieliśmy kiedyś z niebieskim problem przy układaniu bo przez tydzień był zajęty stół w salonie xD. Chciałam mu teraz zrobić prezent i kupić kolejne ale będzie ten sam problem ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • 6
@AcyX: wspaniałe że puzle można schować, Ale nie pozwala w żaden sposób na przesuwanie po nich puzzli co niemożebnie utrudnia i irytuje. Jeszcze robienie jeden puzel po drogim może sie da, ale jak zrobisz gdzieś 15 elementowy segment i chcesz go gdzieś przyłączyć to musisz JEDEN PO DRUGIM

Matę Odradzam, już lepsza jakaś antyrama albo jakaś większa deska/stary blat/ stolnica którą potem dajesz na szafę czy na lodówkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AcyX: do chowania super - zwinąć i położyć gdzieś gdzie nie przeszkadza. Przy układaniu może się trochę niewygodnie przesuwa puzle po macie, ale mi tam nie przeszkadza, używam za każdym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AcyX: Posiadam matę ale rzadko z niej korzystam. Osobiście uważam że najlepiej jest układać puzzle na tablicy korkowej. Puzzle się przesuwają lepiej niż po macie ale nie ślizgaja się tak mocno jak na antyramie a lekko podwyższona krawędź zapobiega ryzyku zsunięcia się puzzli podczas przenoszenia. Tablica jesy na tyle sztywna że można nie ułożone puzzle położyć na szafę czy schować pod łóżko.
@AcyX: większość firm puzzli ma luźno spasowane elementy, więc czasem przenoszenie 2-3 złączonych puzzli może być problemem. Na chropowatej powierzchni nie przesuniesz nic, więc powodzenia z przenoszeniem. Poza tym po ułożeniu masz wybór - albo rozkładasz wszystko ręcznie i przekładasz do pudełka (powodzenia przy elementacji większej niż 1000), albo zsuwasz ręką do pudełka.
Jak dla mnie mata nie ma ani jednej zalety, osobiście układam na stole jadalnianym, który w razie potrzeby