Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Theo_Y no sam nie wiem, xD kiedyś se tam coś malowała z takimi farbami z tubki xd i na urodziny chce jej sprezentować coś żeby mogła sobie pobazgrać. Nic profesjonalnego ale nic z jakoś aliexpres.
@fraciu: to trzeba pomyśleć akwarele czy akryl. Akryl lepiej kryje i jest uniwersalny ale schnie szybko i jak wyschnie na palecie to ma tendencje do tworzenia irytujących grudek. Akwarele są bardziej wyblakłe i matowe. Gwasz to taka akwarela na sterydach. Farba olejna schnie bardzo długo jeżeli nie stosuje się dość toksycznych rozpuszczalników.
via Android
  • 0
@Theo_Y a nie ma poprostu jakiś zestawów? Nie chcę mi się w to wgłębiać bo po prostu nie intersuje mnie to aż tak. Porostu ma być to prezent na urodziny
@fraciu: są zestawy w zakresie danego typu farb i tego jest mnóstwo. Z akryli całkiem przyzwoite są Renesans, Liquitex Basics, Talens Amsterdam. Z chińskich Phoenixów tylko używałem akwareli i są one znośne. Musisz szukać bo są różne zestawy z różnymi rzeczami. Warto farbę białą (tego samego rodzaju oczywiście) kupić jeszcze osobno, bo jej się zużywa więcej i może braknąć z takiego mini zestawu