Wpis z mikrobloga

  • 10
333 + 1 = 334

Tytuł: Siła przetrwania. Największe górskie tragedie
Autor: Maciej Piera
Gatunek: reportaż
Ocena: 5/10
ISBN: 9788381037112
Wydawnictwo: Pascal
Liczba stron: 384
Książka momentami wciągająca (historia o wyprawie na Nanga Parbat oraz bułgarskim Kukuczce sztos, tego oczekiwałam), momentami nużąca. Autor książki prowadzi kanał na YouTube, na którym jest seria zatytuowana „największe górskie tragedie”, gdzie opisuje bardzo dokładnie, z mapami z oznaczeniami pozycji wspinaczy, tragicznie zakończone wyprawy. I może zwiodło mnie wyobrażenie czym ta książka będzie, bo oczekiwałam, ze historie opisane na kanale będą poruszone szerzej, plus jakieś nowe, nie publikowane tam. Jednak historie są inne. Czy to źle? No nie, gdyby nie to, ze cześć z tych historii można by streścić do „samolot zgubił się we mgle, walnął w górę, wszyscy zginęli”. Dreszczyk emocji, przynajmniej u mnie, wywołują te wydarzenie, które można opisać krok po kroku, lub choćby spekulować co mogło się wydarzyć. Mozolne Zakładanie obozów, walka z odmrożeniami, z pogoda, wysokością, wiatrem, z własnymi słabościami, z dylematami moralnymi czy zostać z przyjacielem czy iść w dół, to są historie, które mi się dobrze czyta, i sa tu takie również. Niestety sa tez te, które czytałam tylko dlatego, ze po prostu były w książce, i miałam nadzieje, ze coś tam może jednak się ciekawego wydarzy.

#bookmeter #czytajzwykopem #bookmeter #gory #himalaje #tatry #reportazbookmeter
rudyba - 333 + 1 = 334

Tytuł: Siła przetrwania. Największe górskie tragedie
Autor: M...

źródło: comment_1642709179Kf8drEtQvf5PvwsCXVE18D.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz