Wpis z mikrobloga

#!$%@?, no nie wierzę. Moja mama "przyszła" (była może z 10 minut) dzisiaj do pracy z chrypą. Jej szefowa, bez konsultacji z żadnym lekarzem zrobiła jej szybki test - wyszedł pozytywny. Mama po 3 szczepionkach. Ta szefowa zgłosiła gdzieś ten test i właśnie aktualnie cała nasza rodzina jest na kwarantannie.
Znalazłem wpis na stronie PIPu, że wykonanie testu może być tylko zlecone przez lekarza. Moja mama przed wykonaniem testu nie widziała, ani nie rozmawiała z żadnym lekarzem, a jak baba z sanepidu dzwoniła to test rzekomo został zlecony przez lekarza. To jest jakiś wał! Baba z sanepidu ma to w dupie, ona tylko potrafi nałożyć kwarantanne. Coś można zrobić w tej sytuacji? Wymusić zrobienie kolejnego testu?

https://www.pip.gov.pl/pl/baza-wiedzy/prawo-pracy/stosunek-pracy/125092,czy-pracodawca-ktory-mnie-zatrudnia-na-umowie-o-prace-ma-prawo-testowac-mnie-na-obecnosc-covid-19-.html

#koronawirus #prawo #covid19
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czyli rozumiem że ja też mogę swojemu koledze wystawić takie skierowanie?


@runieeee: nie mozesz, odnioslam sie tylko do zdania ze tylko lekarz moze wystawic skierowanie na test, obecnie nie jest to prawdą
  • Odpowiedz
@runieeee:

Mama po 3 szczepionkach

To w sumie nic nie zmienia, i tak przecież może zachorować. Ja bym zrobił jeszcze 1 test tak dla pewności. Jak wyjdzie pozytywny to w sumie kwarantanna. Jak negatywny wtedy coś kombinuj.
  • Odpowiedz
@runieeee: Podobno w ogóle nie można robić badań bez zgody. Uważam, że doszło do naruszenia, ale teraz to nie jest podstawą do unieważnienia wyników testu.

Ale z drugiej strony, jednak, szefowa miała prawo nie dopuszczać do pracy bez testu.

Test bez zgody – nie można.
Nie dopuszczać do pracy bez testu – można.
  • Odpowiedz
@runieeee: Czyli dostales domowy areszt bez wyroku sadu poniewaz twoja mama miala chrypke( ͡° ͜ʖ ͡°) hahahahahahahahaha. Sorry ale to jest tak zabawne ze nie moge przestac sie smiac. Dopoki ludzie sobie beda na to pozwalac dopoty to sie nie skonczy a bedzie jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz