Wpis z mikrobloga

Szukam aktywnego huba usb. Czy ktoś poleci coś porządnego?

- przynajmniej 2 porty usb 3.2 typu A,
- przynajmniej 1 czy 2 usb 2.0 typu A,
- ekstra by było gdyby miał 1 lub 2 port(y) typu C,

Dodatkowe, ale kluczowe wymagania.

- ma dobrze działać z Linuxem :)
- dobrze by każdy port można osobno guziczkiem włączyć i wyłączyć
- cudnie jeśli da się go np zawiesić na boku ekranu lapka

KVM Switch byłby zacny ale jednak to więcej niż port. Aha, mimo że nie ma czegoś takiego jak "za dużo portów USB" to jednak interesują mnie takie które mają max 8, ze względu na wymiary.

A, no i zasadniczo podłączenie samego huba do PC - teoretycznie oba złącza mi pasują, USB typu C jak i typu A, ale jednak preferowałbym starsze, pasowałoby mi do większej ilości sprzętów.

#zakupy #usb #hub #pytaniedoeksperta #pytanie #programowanie

programowanie dla zasięgu, ale by nie było, wrzucam zagadkę:

jak byście napisali pytescik testujący czy struktura z c jest dobrze odbierana?

typedef struct blabla
{
uint8t item1 : 3;
uint8
t item2 : 1;
uint8t item3 : 1;
uint8
t item4 : 1;
uint8t item5;
} bla;

Poniżej jedno z rozwiązań, ale może ktoś wpadnie na lepsze/ciekawsze itd

  • 9
@Oo-oO: Ogolnie kiszka jest z tymi hubami usb, szczegolnie takimi tanszymi. Mialem ten sam problem i znalazlem tylko jedna firme, ktorej wyroby moge polecic: i-tek. Tanio nie jest, ale zrobione jest to tak, ze starczy na dekade plus.
Glowne zastrzezenia w kwestii konkurencyjnych produktow mialem albo do stabilnosci dzialania, albo pradu wyjsciowego per gniazdo usb (mam 26 urzadzen usb podlaczonych do kompa; studio nagraniowe here). U i-tek wszytsko jest zrobione jak
@user-agent-switcher: Dzięki, cena gra drugoplanową rolę. Patrzyłem na ich stronę - jedyne na co mogę liczyć to wszystkie porty usb 3.0, z przyciskami. Prawdę mówiąc miałem podobny, innej firmy. Podziałał podziałał i przestał działać :/ widzę że wymagania mam dość złożone.
@Oo-oO: Masz zlozone. Co do usb-c, to mozesz sobie kupic przejsciowki z A do C i powkladac normalnie do gniazd huba. W kwestii "zawieszania" z boku laptopa - tego chyba nie da rady.
To nie ma szans byc kompaktowym urzadzeniem. Sam kabel usb laczacy PC z hubem u i-tek jest grubosci polowy palca, ale tak musi byc, bo inaczej mozna sie pozegnac ze stabilnoscia.

Edit: zobacz jeszcze czy Belkin nie ma
Odświeżyłem sobie pytanie tutaj

https://www.wykop.pl/wpis/69621201/zastanawialem-sie-ostatnio-nad-pewnymi-porzadkami-/ ale jakoś nie sądzę że pojawi się tam jakieś oświecenie w tym temacie.

Mirki, ktoś poleci jakąś sensowną ładowarkę do telefonu z kilkoma wyjściami? Najlepiej żeby też wspierała ten samsungowy pomysł szybkiego ładowania, adaptive-super-giga-charging czy jakkolwiek to się tam teraz nazywa.
Ktoś z was korzysta z bezprzewodowego ładowania? Sprawdza się, czy nieszczególnie?

ktoś polecał ugreen ‎70774 Nexode, czy jakoś tak, 65W i 100W, do 4 portów, w