Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Miało obyć się bez skuwania wylewki w kuchni ale przy chodzeniu po niej po prostu się rusza... Mam do skucia 10m2 wylewki w bloku czteropiętrowym z 1983 r. - typowy prl.
Czy do tego potrzebna jest jakaś większa filozofia? Wystarczy kuć, a płatami samemu odejdzie od fundamentu? I generalnie idzie w miarę łatwo, jak np. skuwanie płytek, czy raczej bardzo ciężko, tak jak usuwanie płyty żelbetonowej?

Posadzka raczej betonowa, mocno popękana.

Mam możliwość zrobić to jutra samemu, a jak nie, to ... w przyszłym tygodniu zrobi firma, co będzie robiła wylewkę.
  • 16
musisz uwolnić jeden róg wylewki, potem brechą podważasz i młotkiem trzaskasz na mniejsze kawalki :) jak jest luźna to w taki sposób wyjdzie :)
@Nethiu: Posiadam młoto-wiertarkę udarową - taką z Leroya. Myslałem, że zacznę od środka kuchni - od tych pęknięć, które się ruszają. I później od spodu młotem będę podkuwać i od góry siekał na mniejsze kawałki. Ale ogółem to miękki materiał czy coś mega ciężkiego do ruszenia, że lepiej zapłacić fachowcowi?
@grzechoo: Dzięki, jutro test ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę, że jesteś wykopowym ekspertem budowlanym, tak więc to jeszcze wykorzystam.
Jaką polecisz kratkę do łazienki? Robić z wentylatorem? Jak tak to jakiego producenta/model polecisz do 3,5 m2 łazienki. Fachowcy polecają elektryczny - np. z higrostatem.
Dla mnie liczy się ładny wygląd zewnętrzny, aby dopasować jego do calacatty - kosztowała fortunę to nie może taki bzdet psuć wyglądu.
@grzechoo: czy mam dobry ciąg to ja nie wiem :D A jak biorę zostanę przy klasycznej to też można zamontować takie ładne panele przednie czy tylko klasyczna kratka zostaje?
@grzechoo: Pozbyłem się tego całego betonu - grubość to nawet 10 cm... Pozbyłem się wszystkiego do stropu.
I jak teraz powinno to być fachowo zrobione? Zaprawa betona na to czy styropian + wylewka? Chce wiedzieć czy nikt mnie nie tnie na tym :D
@grzechoo: trochę przesadziłem, dzisiaj zmierzyłem to 6-2 cm. Różnie to bywało. W zależności od miejsca.
A łazienka jest robiona. Myślałem, że płyta gk będzie bezpośrednio klejona na ściany/cegły w bloku. Wszystko fachowiec robie na stelażach i podwójnie opłytowuje. Gres jest wielkoformatowy 60x60.
@grzechoo: Dziękuję <3 i od razu lepszy humor.
Jestem człowiekiem, który po prostu woli doczytać i dopytać się w internecie, niż wszystkim bezgranicznie ufać :)