Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sytuacja z kwarantanną? Jestem zaszczepiony, ale moja siostra jest na kwarantannie i ma mieć zrobiony test. Gdyby wyszedł pozytywny to czy może nie zgłaszać mnie jako domownika, a ja w takim przypadku dalej nie będę objęty kwarantanną tak?
#kwarantanna
  • 4
@sked: Z tego co czytałem to jestem zwolniny chyba, że domownik będzie miał dodatnmi test, ale nigdzie nie mogę znaleść czy musi mnie zgłosić do sanepidu czy automatycznie każdy zameldowany w budynku ma kwarantanne. A cała ta sytułacja z testem to też #!$%@? żart, bo mieli przyjechać 2 dni temu pobrać wymaz i ich nie było xD Nie chciałbym być zamknięty w domu pomimo tego, że nie mam objawów.
@Biedronka1234: Siostra na stronie ikp może wypełnic formularz wpisująć osoby z którymi mieszka, niezależnie od tego będzie też dzownić ktoś z sanepidu następnego dnia po teście z tymi samymi pytaniami. Co im powie i czy zgodnie z prawda to juz jej sprawa. Nie wieżyłbym też aż tak bardzo w domyślność i skuteczność aparatu państwowego gdy pod tym samym adresem nagle zgłasza sie inna osoba np ty za 3-4 dni. Przykład domy