Wpis z mikrobloga

Przygotowuję się do wymiany moich wiernych przyjaciół okularów. Zastanawiam się nad ich konfiguracją i myślę nad opcją filtracji niebieskiego światła... Często spędzam kupę czasu przy kompie i telefonie ale właściwie nigdy nie mam problemów z przemęczonymi oczami więc nie wiem czy jest inwestowania tych kilku stówek...
Ktoś ma? widzicie różnice? czy w dobie dzisiejszej technologii nie ma już tak dużo tego złowieszczego niebieskiego światła w #telewizory i #telefony?
#okulary #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@kamikadz: Poprzednie okulary nie miały tego filtra i też myślałam, że po co, na co mi to, przecież moje oczy nie są aż takie zmęczone, olewka. Przy dobieraniu obecnych okularów dałam się namówić na niebieski filtr i była to best decision ever.
  • Odpowiedz
@kamikadz: Noszę cały czas. Większość dnia spędzam przed komputerem i widzę ogromną różnicę. Mam ten śmieszny zespół suchego oka i w poprzednich okularach musiałam stosunkowo często zakraplać oczy, bo bym chyba je wydłubała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy obecnych okularach nie muszę używać kropli aż tak często. Też mi było szkoda wydawać hajs na coś, co według mnie było zupełnie niepotrzebne, ale ostatecznie uważam, że podjęłam decyzję
  • Odpowiedz
Przy dobieraniu obecnych okularów dałam się namówić na niebieski filtr i była to best decision ever.


@Silly_Alpaca: a sprobowałeś wpierw po prostu za DARMO obnizyc jasnosc ekranu a do tego zainstalowac FLUXa do zmiany barwy światła?

Mam ten śmieszny zespół suchego oka i w poprzednich okularach musiałam stosunkowo często zakraplać oczy, bo bym chyba je wydłubała


@Silly_Alpaca: a to przypadkiem nie wina klimatyzacji?
  • Odpowiedz
a sprobowałeś wpierw po prostu za DARMO obnizyc jasnosc ekranu a do tego zainstalowac FLUXa do zmiany barwy światła?


@wuwuzela1: Nie próbowałam, bo nigdy nie miałam problemów ze zmęczonymi oczami po pracy przy komputerze ¯\_(ツ)_/¯

a to przypadkiem nie wina klimatyzacji?


Klima to na pewno jedna z ważniejszych przyczyn suchego oka, ale nie jedyna.
  • Odpowiedz
@kamikadz: bierz z filtrem blue. Światło niebieskie to nie tylko komputer, ale przede wszystkim oświetlenie LED. Nie warto kupować tanich szkieł do okularów, w których chodzisz non stop. TUTAJ możesz przeczytać kilka słów od producenta soczewek, ale opracowań jest znacznie więcej. Dzięki tej powłoce nie będziesz widzieć lepiej, ale możesz liczyć na lepszy sen ;)
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: akurat mi nie chodzi o to żeby brać surowe szkła bo na pewno będę brał wzmacniane z antyrefleksem, pocieniane z asferą. Pytam się ponieważ sporo badań jest mieszanych, a żaden producent szkieł na swojej stronie nie napisze że ich nie poleca :P
Wycięcie części niebieskiego spektrum światła widzianego również zwiększa postrzegana barwę cieplna więc nie jest polecane osobom zajmująca się fotografią lub obróbka obrazów.
A jako ciekawostkę to jak dobrze
  • Odpowiedz
@kamikadz: jeżeli przeszkadza Ci żółty zafarb to powinieneś wybrać Essilor Crizal Sapphire Blue UV Capture. One praktycznie nie mają tego efektu, w dodatku filtr jest wbudowany w masie i nie ma mocnego fioletowego odbicia jak prevencia czy szkła od Hoya. Poniżej na zdjęciu jedna z realizacji na tych szkłach. Jednak przy 1.6 i AS będą kosztować swoje ;)
fotograf_warszawiak - @kamikadz: jeżeli przeszkadza Ci żółty zafarb to powinieneś wyb...

źródło: comment_1642666774xnrUPpNhjRhaI2hfCvOjdO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz