Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam, 16 lat i jestem w 2 klasie liceum na profilu humanistycznym. Chciałbym iść na kierunek studiów „informatyka i ekonometria” raczej zaocznie. Czy potrzebuję do tego robić rozszerzoną matmę? Domyślnie na moim profilu jest rozszerzony polski i angielski - te przedmioty spokojnie napiszę na 80-90%, a podstawową matmę na ~ 70%.
#studbaza #licbaza #szkola #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e68187f7bdff000a92957b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem na kierunku Geodezja i Kartografia, de facto dużo w nim specyficznej matematyki. Politechnika Wrocławska.
Nie wiem jak to będzie dla młodszych roczników z nową maturą oraz kierunkiem informatycznym, ale ja z 69% z matematyki podstawowej i 12% rozszerzonej dostałam się na kierunek z 293,6pkt, a próg wynosił jakieś 250.
OP: @zwei Pewnie mógłbym napisać na więcej, ale jestem po prostu leniwym #!$%@?. A nie wiem czy warto podchodzić do rozszerzonej skoro nie mam jej w programie. Pcham się na informatykę, ponieważ siedzę trochę w komputerach, umiem np. robić strony internetowe, a dodatkowo jest to dość przyszłościowy kierunek.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Nawet na zaoczne? Są tam takie same kryteria dostania jak na dzienne?


@AnonimoweMirkoWyznania:

Na zaoczne pewnie mniejsze, ale podejście takie, że nie masz rosz. matmy i po co ją pisać kopnie Cię w dupe, bo nastąpi brutalne zderzenie z rzeczywistością czyli pierwsze dwa lata studiów na informatyce, gdzie w 2-3 miesiące robi się materiał z rozszerzenia, później już wjeżdża analiza matematyczna, algebra, matematyka dyskretna.
@AnonimoweMirkoWyznania jeśli mówisz o tym kierunku nie UE w Kato, to wystarczy ci dobrze napisana podstawa z maty i z angola, bo tam przeważnie podstawy wychodzą na lepszy przelicznik, chyba, że masz prawie tyle samo % z rozszerzenia co z podstaw
@AnonimoweMirkoWyznania na zaocznych to matura nie ma znaczenia, jednak ten kierunek jest mocno skupione wokół matematyki. W sumie nawet więcej matmy jest na IiE niż na zwykłej infie. Polecam sobie wcześniej ogarnąć przede wszystkim:
Rachunek prawdopodobieństwa
Statystykę
To są dwa główne działy, które będą męczone do porzygu na tym kierunku.

Tak po za tym kierunek całkiem całkiem. Dobrze przygotowuje do pracy jako konsultant IT i analityk biznesowy.