Wpis z mikrobloga

  • 13
287 + 1 = 288

Tytuł: Mroki
Autor: Jarosław Borszewicz
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788324403974
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Liczba stron: 232
Forma książki: e-book
Bardzo skrajna książka, której forma też niespecjalnie zachęca do czytania. A jest fabularyzowaną prozo-poezją.

Może też nie do końca fabularyzowana, bo ta nie jest też fabułą, która zbiega się w większą całość, a jedynie zbiorem przemyśleń bohatera, w które wplecione są minimalne ilości fabuły. Z jednej strony momentami jest świetnie napisana, można się zanurzyć w tym, czym literatura piękna stoi, czyli w pięknej formie. A później mamy scenę seksu w najgorszym możliwym do tego miejscu, jak publiczna toaleta, czy obskurny hotel. Ta skrajność bardzo bije po oczach i przez to trudno mi ją pozytywnie ocenić. To też pewnie kwestia tolerancji czytelnika na takie zmiany scenerii i tematu ze strony na stronę. Pewnie wolałbym, żeby te motywy się aż tak blisko nie przenikały a były zebrane w osobnych rozdziałach. Autor jednak postanowił inaczej.

Sporo w niej rozmyślań bohatera nad własnym życiem, społeczeństwem, miłością, związkami, śmiercią i jej unikaniem. W pewnym sensie wpisuje się to w moje gusta czytelnicze, natomiast styl w jakim to autor prezentuje mnie zniechęcił. Życie głównego bohatera jest częściowo "brudne" i tak samo te "brudne" historie są opisane. Są mocne, szokują, trochę brzydzą i mam wrażenie, że o to chodziło autorowi, natomiast mnie to nie kupiło. Mocno kontrastuje to z innymi fragmentami książki.

Trudno mi ją polecić, bo po tej książce nikt świetnej zabawy raczej nie oczekuje, a są lepsze pozycje z tego gatunku, zdecydowanie bardziej warte przeczytania.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
14/128
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi #literaturapieknabookmeter
ali3en - 287 + 1 = 288

Tytuł: Mroki
Autor: Jarosław Borszewicz
Gatunek: literatu...

źródło: comment_1642489834PsVZi7BPCMDUCiX9vySyrF.jpg

Pobierz
  • 11
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 124
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Anomalia (Hervé Le Tellier) - najnowsza recenzja usera ali3en ★★★★ (8.0 / 10) -