Wpis z mikrobloga

278 + 1 = 279

Tytuł: Trzech panów w łódce (nie licząc psa)
Autor: Jerome K. Jerome
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788385458159
Liczba stron: 238
Forma książki: książka
Książka, którą kupiłem przez przypadek, bo brakowało mi kilku złotych do darmowej wysyłki. Bardzo dobrze wydane 10 zł :)
Jest to opowieść o trzech Brytyjczykach, którzy postanawiają wybrać się na wyprawę łódką po Tamizie. Na wycieczkę zabierają też ze sobą psa.
Już pierwsze rozdziały, opisujące naszych bohaterów i ich przygotowania do podróży, dają nam obraz z jaką książką mamy do czynienia. Okraszona dużą dawką ironii i angielskiego poczucia humoru historia, pełna uniwersalnych prawd życiowych, które bez problemu możemy zauważyć w naszym własnym życiu. Tak, uprawiam czarnowidztwo; tak, nie doceniam pracy moich współpracowników; tak, jestem hipokrytą i mój punkt widzenia często zależy od punktu siedzenia. To tylko niektóre rzeczy jakie dowiedziałem się o sobie po tej lekturze, ale opowiedziane w tak zabawny sposób, że nawet się nie gniewam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bookmeter #ksiazki #literaturapieknabookmeter
potatowitheyes - 278 + 1 = 279

Tytuł: Trzech panów w łódce (nie licząc psa)
Autor: J...

źródło: comment_1642437400uF9Si4rsXWlqouWQX6Aw7G.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
pamiętam fragment, jak główny bohater czyta reklamy leków w prasie i ze zgrozą stwierdza, że pasują do niego wszystkie opisane objawy. Jak to bardzo przypomina obecne czasy :)
  • Odpowiedz