Wpis z mikrobloga

Dobra, nadszedł czas na zakup #nas, ale kompletnie się na tym nie znam :( Moje wymagania to:

- żeby nie był gówniany xd
- w miarę futureproof - żeby się nie okazało, że za 2 lata będzie przestarzały, tylko te 5 lat w warunkach domowych był git
- wygodne udostępnianie na zewnątrz plików po 10-30 gb (mam znośny upload)
- możliwość dostosowania wyglądu strony z pobieraniem tych danych
- żeby laik jak ja potrafił to obsłużyć
- dogadywał się z MacOS

Początkowo planuję 2 dyski po 8tb, zastanawiam się, czy nie wziąć takiego na 4 dyski, żeby w przyszłości po prosu móc dorzucić 2 kolejne.

Myślałem o QNAP TS-451D2 w wersji 4gb ram lub Synology DS420+

Dobrze kombinuję? Macie do polecenia jakieś modele?
  • 4
Dobrze, że wziąłeś Synology..., bo od zeszłego roku Qnap jest tak dziurawy jak ser szwajcarski... Ponad rok temu ledwo uporaliśmy się z jednym włamaniem, co sam tego doświadczyłem po zaszyfrowaniu danych (dobrze, że dyski miałem pełne, więc zaszyfrowało mi może 50 plików xd), a teraz około miesiąca temu znów nastąpił atak... i trza kombinować z portami z firewallem i takie tam... Po pierwszym ataku wprowadzili migawki..., co czasami pomaga... Możliwe, że te
@mzuczek: I to już jest znośny sprzęt i nie wiem, nie będzie się wieszał? :D


@ubeusz: 920+ to dobry wybór. Jeśli masz dużo zdjęć to możesz dorzucić ramu. I to jest coś co ja bym polecał. Jeśli będziesz zdecydowany to daj znać. Może idą się załatwić lepszą cenę. Oczywiście wszystko na legalu z faktura.