Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi wytłumaczyć fenomen IPhonów?
Używałem w życiu telefonów z różnymi systemami, czy to Windows Phone, Android, pamiętam nawet Symbian.
Miesiąc temu kupiłem IPhona 13 i żadne z dotychczasowych telefonów tak mnie nie irytował. Z wad, które pierwsze przychodzą mi do głowy to:
- Złącze lightning, bardzo wolne złącze.
- Notch na pół ekranu, jednak diody powiadomień brak
- Brak możliwości wyłączenia lokalizacji
- Bezużyteczna Siri w stosunku do asystenta google. Gdy pytam np. "What's the weather in Białystok" to pokazuje mi wszystkie miasta, tylko nie Białystok. Bo za ch*ja nie rozumie Polskich nazw własnych. Czy powinienem mówić nie wiem "Whitestock"?
- Brak Swype(QuickType) po polsku. Przez co piszę paluszkiem jak Grażynka, zamiast w kilka chwil napisać wiadomość
- I cała inna masa minusów rzeczy, które mnie irytują.

Czy może mi teraz ktoś przytoczyć jakieś zalety? (Nie, aparat nie jest najlepszy na rynku. I tak wiem, notch jest dla FaceID. Notch sam w sobie mi nie przeszkadza)
  • 12
  • Odpowiedz
@deadpatelniak iPhone to głównie system. Wszystko chodzi tak jak powinno, długie wsparcie, dobre fotki i całość fajnie współgra jak masz więcej niż 1 urządzenie. Kwestia przyzwyczajenia. Też jak biorę iPhona do ręki to mnie #!$%@? strzela, ale kumam ludzi którym one pasują.
  • Odpowiedz
@deadpatelniak: iphony po prostu działają, coś z czym wiele androidów nawet tych flagowych potrafi mieć problem ¯_(ツ)/¯ 5-6 letnie wsparcie najnowszym oprogramowaniem, ten mityczny ekosystem, no i pewnie trochę fanatyzmu w tym też jest. A siri po polsku może się kiedyś doczekamy. Po prostu nie każdy musi lubić taki sam sprzęt ¯_(ツ)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Co w nim złego? Nie jestem fanboyem żadnej firmy, czy systemu. Sam normalnie używam sprzętów Apple, np. MacBook'a. Natomiast ich telefon mnie irytuje. Więc pytam nad czym jest tyle zachwytu, bo może nie wykorzystuje jego funkcji w pełni.
  • Odpowiedz
@staryalkus: Mam flagowego samsunga 3 lata i też wszystko działa jak powinno, to takie bajki opowiadane przez fanatyków apple że android się #!$%@?. #!$%@?ł to się on 10 lat temu jak system raczkował, teraz wszystko jest jak powinno
  • Odpowiedz
@Aiseq: Też mi się tak wydaje... Ostatnio przez prawie 3 lata używałem Xiaomi Mi9, który kosztował nie wiem... z 2000 zł. I w dalszym ciągu się nie zacina, czy dziwnie zachowuje. Nawet pomimo tej nakładki od Xiaomi na sytem.
  • Odpowiedz
@deadpatelniak: wiem co czujesz, firmowy IT wymógł przejście na na iOSa z telefonami... to z czym walcze obecnie to:
- problemy z lokalizacją usług, mimo ustawienia lokalizacji na Polskę w kilku miejscach... (tel. konfigurowany poza Polską w HQ firmy),
- brak możliwości korzystania z dwóch kart SIM w jednym urządzeniu... czyli muszę nosić w kieszeni 2 telefony,
- wymyślne #!$%@? wie jakie złącze wymagające specjalnego kabla... do tej pory miałem po
  • Odpowiedz
@tonawegla: Warto dodać do tej listy jak #!$%@? Apple broni się jak tylko może żeby iphone'y nie współpracowały z Windowsem. Przerzucenie kilkunastominutowego filmu to jakaś katorga.
  • Odpowiedz