Wpis z mikrobloga

@SpasticInk: na medycynę się dostać nie jest trudno. Tymbardziej jak masz rodzica lekarza i ci zapewni 3 letnie korki z biologii przez okres liceum, a w razie czegoś to da ci poprawić maturę za rok, za 2 lata. A poprawi mnie może ktoś ale jeszcze pare lat temu egzamin lekarski pisali nie długopisem a ołówkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dziadeq: opisałeś przykład, który miałem wśród znajomych.
Kolega z liceum, trochę noga, ale rodzice lekarze i nie wyobrażali sobie aby synek nie poszedł na medycynę.
To było dobre lata temu kiedy była tzw. "stara matura" i zdawało się na wstępnych bodajże biologię, chemię i fizykę.
Koleś zawalił jeden z przedmiotów ścisłych, chyba fizykę, więc kiblował rok w domu ostro "korkując" aby zdać za rok.
Tylko medycynę miał w życiu zaplanowaną przez
  • Odpowiedz
@jaszczu W Polsce jest z tego co pamiętam nieaktywna, bo ma "wilczy bilet" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Poznano się na niej. Siedzi za granicą, ale też chyba nie pracuje jako lekarz
  • Odpowiedz
@taktoto: Możliwe, ale nie przeszkadza jej to udzielać wywiadów w polskich mediach (wybarcza, Newsweek)i siać panikę. W mediach jest autorytetem i to mnie zastanawia. Skąd to się wzięło?
  • Odpowiedz
  • 2
@jaszczu o matko ale rak. To zakreślone jeszcze nic, nie zaleca się żadnej farmakoterapii tylko od razu pod respirator/tlen, a potem zdziwienie że 80% śmiertelności.
  • Odpowiedz