Wpis z mikrobloga

@kyudo: No w sumie spoko materiał. Dobrze posłuchać jakieś inne zdanie. Ale nie powiedziałeś jak wyszli z inflacji lat 40. To dość ważne. Druga sprawa nie było wtedy internetu, bitcoina i złoto było nielegalne (czyli ciężko było zdumpić dolara w coś). Teraz rosnące złoto i btc i np pozbywanie się usd na rzecz CHF może wywierać coraz większą presję na fed. Kolejna sprawa. W PL też jeszcze panowie #!$%@? w nieruchy
@kyudo: Spoko filmik, czuję nieco nutę 321 Crypto, tylko taką bardziej poukładaną. Aczkolwiek nie oglądałem go ostatnio i nie wiem czy akurat ma podobne zdanie co do twojego odnośnie podnoszenia stóp procentowych
@Corona_Beerus: nie ma szans na odejście od dolara. może i wszyscy na rynku by chcieli ale nic się nawet nie zbliża do dolca w kwestiach zastąpienia go. wszyscy strasznie upraszają system monetarny i mówią, że zastąpmy go prze btc czy złoto, to takie łatwe i przyjemnie. otóż nie, rynek w obecnej formie jest niemożliwy do okiełznania przez te aktywa. można gadać na dolca (sam nie jestem fanem), ale do śmierci brakuje
@kyudo: To taki trader na yt, Dużo gada też o ekonomii (chyba samouk), tylko tak nieco chaotycznie. Osoby zarabiające i ślepo wierzące w potęgę obecnego pieniądza i które nie dywersyfikują swoich oszczędności nazywa fiat marines. Wydaje się, że ma do tego głowę, bo umie łączyć kropki i parę jego przewidywań się sprawdziło, szczególnie tych podchodzących pod teorie spiskowe. Twój materiał w porównaniu do jego materiału jest nieco lepiej poukładany,
@Corona_Beerus: imo dolar lat 40 a dzisiaj to dwa przeciwne światy. A dzis zadłużenie w usa - szeroko pojmowane -jest takie, ze mi sie tez wydaje, ze sie obsraja bardziej przed podwyzszaniem stóp, niz przed skutkami ich zostawienia. Choc pewnie jakies ruchy fed bedzie musial podjac, ale ja sie z rynkiem założyłem, że najwyżej delikatne.

Ps. @kyudo props, bo dobrze sie słucha jak ktos ma pojecie o czym mówi, a nie
@kyudo: nie do końca chodziło mi o odejściu od dolara w handlu, ale obywatele amerykańcy mogą wywołać mocna presję sprzedając USD... Poza tym sporo krajów posiada reserwy w EURO (niestety przez inflację też gówno), wydaję mi się że jak będą przeginać pałę kwestia pstryknięcia palcem (dziś, co było prawie nie możliwe wtedy) żeby pozbyć się olbrzymiej ilości USD na rzecz czegokolwiek innego.
@Corona_Beerus tylko pytanie co kupić? Generalnie zostaje frank tylko, ale jego podaż jest za mała by zaspokoić taki popyt globalny. Wtedy Szwajcaria by tak się obsrala jak w kilkanaście lat temu gdy zapegowali się do usd i jak w końcu puścili Peg bo nie zdołali go utrzymać to naszych frankowiczow z laczkow wywaliło tak kurs poszedł.
Wszystkie inne waluty są jeszcze gorsze a obligacje płacą mniej niż te w USA.
Zostaje krypto
Zostaje krypto ( ͡º ͜ʖ͡º)


@kyudo: no tak jak pisałem w pierwszym wpisie. Istnienie BTC stwarza pewnego rodzaju presję. Że jeśli FED przegnie z inflacją niektóre podmioty mogą w niego uciec (tak na prawdę też była tak uzasadniona decyzja Salwadoru...). Coś czego nie było w latach 40. Nie mówię że to ma być za rok, ale to wisi w powietrzu jak ostrze gilotyny. Kolejna sprawa te