Wpis z mikrobloga

Jako że nie oglądam i nie siedzę w tym mainstreamie fliperów to niewiele znam z tych YTberów (jedynie kojarzę Orzechowskiego bo miał kiedyś wykład na mojej byłej uczelni). Dzisiaj na głównej wyskoczył mi nowy film Państwa Piesto i niewątpliwie Pani Piesto zrobiła mi dzień jak mówiła (oczywiście nie dosłownie) że jak nie masz nieruchomości to jesteś biedakiem robakiem polakiem xD I takie pytanie dlaczego nie są uwzględnieni w tle a w szczególności ta pani? Tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=07sdqi7HhV4&ab_channel=Pa%C5%84stwoPiesto
#nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: Ta narracja "politycy nie wprowadzą katastru bo sami mają nieruchomości" jest taka sama jak niedawne "stopy procentowe nie zostaną podniesione bo rząd potrzebuje pieniędzy".
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: właczylem na 2 minutę, pierwszy argument jak w książce z biedacouchingu dla aspirujących ludzi typu 7 nawyków ludzi sukcesfulnych: "jeżeli bogaci mają nieruchomości to ty też pownieneś kupować nieruchomości" ... potem "czy chesz być bogaty czy biedny", potem wyłączyłem.
Żartowałem sobie wczoraj, że sposób argumentacji i grupa docelowa wszystkich inwestorów w nieruchomości jest taka sama jak wcześniej inwestorów w system MLM, to kolejny filmik który to potwierdza.
  • Odpowiedz
@lecho182: to tak jak stwierdzenie, że ludzie bogaci mają, idk, drogie samochody, więc ty też powinieneś w nie inwestować xD bogaci ludzie je mają jako konsumpcje i hui ich to co sie stanie z cena, tak jak pan Kowalski nie zaklada, że cena jego passata wzrosnie xD
  • Odpowiedz
Ta narracja "politycy nie wprowadzą katastru bo sami mają nieruchomości" jest taka sama jak niedawne "stopy procentowe nie zostaną podniesione bo rząd potrzebuje pieniędzy".


@mickpl: Albo jak narracja, że nie będzie dopłat rządowych do zakupu mieszkań, bo w budżecie nie ma i nie będzie pieniędzy? Albo jak narracja, że frankowiczami nikt się nie będzie przejmować i będą żarli gruz, a nie banki będą im proponować ugody? Albo jak, że popyt
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiedysniebylembordo: nie ma doplat do zakupu mieszkan. Gwarancja to zadna doplata, bierzesz kredyt na 100% wartosci.

Frankowicze zostali olani przez rzad - nie rozwiazano problemu jak np na Wegrzech ustawa. Te ugody wcale nie sa jakies korzystne
  • Odpowiedz
@mickpl:
Co wy macie z tym katastrem to ja nie wiem. Chociaż taką bajkę, póki co, moglibyście sobie odpuścić. Tylko @kiedysniebylembordo zauważył, że rząd jak zwykle puszczał populistyczną papkę o opodatkowaniu „bogaczy”, a wy ją nadal łykacie bez popity? „Dziennikarze” też mieszają, żeby były kliknięcia.
Sam na początku jak usłyszałem te wymijające odpowiedzi Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów, zaczynałem mieć podejrzenia i nawet trochę uwierzyłem, że coś może być
  • Odpowiedz