Wpis z mikrobloga

206 + 1 = 207

Tytuł: Lekarstwo dla duszy
Autor: Justyna Kopińska
Gatunek: publicystyka literacka, eseje
ISBN: 9788381393867
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 272
Ocena: ★★★★★★★

Moje trzecie literackie spotkanie z panią Kopińską, po fantastycznych Polska odwraca oczy i znacznie słabszych Z nienawiści do kobiet. Tym razem dostajemy zbiór krótkich felietonów z Vogue, wpisów z Facebooka i krótkich komentarzy odnośnie poprzednich książek.

Kopińska jest chyba jedną z nielicznych polskich kobiet, przy których czuję się mały intelektualnie, ma niesamowitą wrażliwość, zdolność opowiadania świata, przemycania ważnych lekcji życiowych w krótkich formach, lekkie pióro i potężny warsztat, do tego jest pewna siebie, wykształcona i inteligentna. Normalnie ideał.

Książka mi się podobała, bo lubię jej pisarstwo, niemniej jednak ma wiele wad, na które zwróciły mi uwagę opinie w internecie przeczytane post factum. Przede wszystkim jest bardzo zwięzła, felietony są na trzy, cztery strony z marginesami 2 cm i dużą interlinią, co sprawia, że wprawny czytelnik łyknie ją w dwa wieczory. Wielokrotnie Kopińska też zbyt nachalnie forsuje swój światopogląd, z którym się i tak sam utożsamiam, lecz opowiada o nim wielokrotnie w nadmiarze. No i największy zarzut, to ciągłe wracanie do historii z poprzednich książek, co sprawia wrażenie odcinania kuponów od wcześniejszej twórczości, wszak nie wydała tych książek jakoś dużo, bo raptem trzy.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #reportaz #czytajzwykopem #ksiazki #publicystykaliterackabookmeter #esejebookmeter
DerMirker - 206 + 1 = 207

Tytuł: Lekarstwo dla duszy
Autor: Justyna Kopińska
Gatunek...

źródło: comment_164198290412fhb7GXVH12WZXIA0UsaC.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 304
Gatunek książki: zbiór tekstów

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Justyna blog drugi (Jacek Bocheński)
2\. Macierewicz i jego tajemnice (Tomasz Piątek) - najnowsza recenzja