Wpis z mikrobloga

Siemanko

Mam do Was kilka pytanek dotyczących zębów:

1. Wybielałem rok temu zęby nakładkowo. Co jaki okres mogę powtórzyć takie wybielanie?

2. Czy powinienem przed pójść na kontrolę do dentysty i np. zdjąć kamień czy mogę obejść się bez tego jak widzę, że z zębami jest wszystko ok?

3. Jakiś czas po wybielaniu ukruszył mi się ząb - ubytek wypełniono kompozytem. Jak zachowuje się kompozyt przy ponownym wybielaniu?

4. Przy wybielaniu stosowałem żel Philips Zoom! Nite White 16%. Bolały mnie jednak od niego dziąsła. Polecacie jakieś środki łagodzące czy po prostu trzeba to przeboleć? Ewentualnie mogłem też za dużo żelu nakładać i to był powód bólu.

5. Dentystka na wizycie powiedziała mi, że ścieram zęby. Najprawdopodobniej dzieję się to podczas spania. Dodatkowo jak jem to strasznie głośno strzela mi szczęka. Bólu nie odczuwam ale dźwięk jest zauważalny. Do kogo najlepiej zwrócić się z takim problemem, o jakiej specjalizacji powinienem szukać dentysty?

Z góry dzięki za odpowiedzi

#wybielaniezebow #zeby #stomatologia #ortodoncja #bruksizm
  • 2
@Fragu: 1. Jak musisz to co rok, tylko po co?
2. Jak możesz widzieć, że z zębami wszystko w porządku? Jestem dentystą, a na kontrolę chodzę do kolegi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Kompozyt się nie wybieli, ale można wybielać zęby wypełnione.
4. Jak bolały dziąsła to źle nakładałeś żel albo miałeś źle zrobione nakładki. Nie powinno nic na dziąsła wyciekać. To najlepszy żel.

5. Dentystów leczących