Wpis z mikrobloga

Już jakiś czas temu chwaliłem się filmikiem z drona (wrzucony w artykule) i ktoś tu napisał ze Kozłów to nie był urbex ;) No ale nie o tym te spory - a artykuł o tym jak wspaniale można zniszczyć działające przedsiębiorstwo. To "idealny" przykład złodziejskiej prywatyzacji jaka miała miejsce w wielu państwowych zakładach w Polsce. Znajomi królika zarobili, pracownicy na bruk a zakład do zamknięcia. Obecnie zakłady już są zrównane z ziemią i nawet nie ma co zwiedzać, więc artykuł jako miejsce do wspominek dla tych, co byli ;)

https://podroze360.tk/2021/10/10/urbex-pzz-kozlow/

Autorski tag do obserwowania/czarnolistowania: #podroze360

#podroze #podrozujzwykopem #polska #urbex #prywatyzacja
MrDeadhead - Już jakiś czas temu chwaliłem się filmikiem z drona (wrzucony w artykule...

źródło: comment_16418143174Esz70WgGFRMBqtf1uAg8e.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: Wystarczy spojrzeć na historię zakładu ze strony muzeum zakładu...

Budowa „PZM-PZZ” w Kozłowie była decyzją polityczną władz w latach 50-tych XX wieku.
Był to zakład strategiczny dla potrzeb kraju w przypadku wybuchu kolejnej wojny, dający państwu zaopatrzenie w mąkę i produkty zbożowe oraz zabezpieczenie rezerw żywnościowych.
[...]
Przez długi czas mocnym filarem finansowym dla zakładów był program zamówień rządowych, który przewidywał gromadzenie rezerw zboża w ramach rezerw strategicznych.
[...]
Kłopoty
  • Odpowiedz
@graf_zero: rentowność zakładów państwowych zawsze była problematyczna, gdy były one centralnie zarządzane. Z prywatyzacją bardziej chodziło mi już o sam upadek i po prostu wyprzedaż majątku.
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: Jedna z fajniejszych starych miejscówek :)
też mam tam bonusowe ujęcie na końcu jednego z moich filmów
jak się komuś nie chce oglądać całości, to od 12:44
KLM13 - @MrDeadhead: Jedna z fajniejszych starych miejscówek :)
też mam tam bonusowe...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KLM13: fajne ujęcia te z Pzz. Ja jak w końcu kupiłem drona i chciałem tam polatać to się okazało że wyburzają no i już nie było co kręcić ()
  • Odpowiedz
Ooo! Nawet nie wiedziałem, że zaczeli wyburzać. Szkoda... Coraz mniej kultowych miejscówek znika. Jak zburzą Grodziec, to już chyba nic "starego" nie zostanie.
  • Odpowiedz